Edge z nową funkcją oszczędzania CPU i baterii poprzez ograniczenie JavaScript

Edge z nową funkcją oszczędzania CPU i baterii poprzez ograniczenie JavaScript

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:52
07.07.2020
1047 wyświetleń

Wczoraj pisaliśmy o nowej technice oszczędzania baterii w Chrome i zastanawialiśmy się, czy dotrze również do Edge. Cóż, Microsoft nie trzymał nas długo w niepewności. Analogiczne ustawienie zostało dodane do Edge Canary w kompilacji 86.0.569.0. Tak samo schowane za flagą, pozwala zastosować throttling timerów JavaScript, aby zmniejszyć użycie CPU i baterii. Nie jest to jednak technika doskonała.

W najwcześniejszym kanale rozwojowym Edge pojawiła się nowa flaga o nazwie #intensive-wake-up-throttling, którą można włączyć ręcznie na stronie edge://flags/. Działanie ustawienia wyjaśniono w opisie (dostępnym tylko po angielsku):

Ograniczenie timerów JavaScript w tle
Po włączeniu funkcja ta powoduje, że timery JavaScript na kartach w tle są agresywnie ograniczane i łączone, uruchamiając się nie więcej niż raz na minutę po tym, gdy strona znajduje się w tle od 5 minut lub dłużej. Jest to funkcjonalność zgodna ze standardami webowymi, jednak może przerwać funkcjonalność niektórych stron, powodując opóźnienie niektórych działań do minuty. Efektem są jednak znaczne oszczędności CPU i baterii po włączeniu.

Testując throttling timerów JavaScript, Google osiągnęło 28% wzrost żywotności baterii przy 36 otwartych kartach i pustą kartą na pierwszym planie. Bardziej realistyczny wynik to jednak 13% (36 minut), gdy na pierwszym planie otwarto wideo YouTube. Spodziewamy się, że wyniki Edge będą zbliżone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/battery-extending-intensive-javascript-throttling-now-available-in-edge-canary/

Polecamy również w kategorii Edge