Edge na iOS ze wsparciem dla dzielenia ekranu

Edge na iOS ze wsparciem dla dzielenia ekranu

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:12
15.06.2018
0 komentarzy
697 wyświetleń

Podczas korzystania z tabletów takich jak iPad, możliwość wykorzystania całej dostępnej przestrzeni jest bardzo ważna. Dlatego Apple wprowadziło już dawno możliwość multi-taskingu, poprzez dzielenie ekranu na dwie części. Możemy więc jednocześnie na przykład przeglądać sieć i sporządzać notatki. Niestety nie było to możliwe w przypadku przeglądarki Edge. Do dziś, bo wraz z nową aktualizacją przeglądarka Microsoftu otrzymała obsługę Split View.

Edge iOS

Funkcja ta wprowadzona została wraz z aktualizacją do wersji 42.2.0 i działa w iOS na iPadzie. Jest to bardzo ważna zmiana, która sprawia, że Edge jest wreszcie konkurencyjny dla innych przeglądarek, w tym wbudowanego Safari. Nie da się ukryć, że fabrycznie zainstalowana przeglądarka jest bezkonkurencyjna, a brak tak elementarnej funkcji, niezbędnej do wygodnej pracy na tablecie, nie pomagał Edge w zdobyciu użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wersja beta, więc nie posiada ona jeszcze wszystkich finalnie zaplanowanych funkcji.

Edge iOS

To nie są oczywiście wszystkie nowości w tej aktualizacji. Wprowadza ona również między innymi możliwość edycji proponowanych stron, które pojawiają się na nowej karcie. Poprawiono też funkcję czytania, dodawania i przeglądania zakładek w książkach. Ponadto jak zawsze poprawiono stabilność i szybkość działania aplikacji. Nowa aktualizacja dostępna jest już w AppStore, póki co jedynie w ramach programu beta TestFlight. Wystarczy jednak się do niego zapisać, aby sprawdzić nowe funkcje na swoim iPadzie. Rozwój aplikacji na konkurencyjne platformy to strategia, którą Microsoft konsekwentnie realizuje od jakiegoś czasu. Próba stworzenia spójnego i hermetycznego ekosystemu opartego o Windows 10 Mobile nie powiodła się, więc Microsoft postanowił pójść w zupełnie przeciwnym kierunku, otwierając się na inne rozwiązania. Na razie rezultaty można traktować jako całkiem niezły sukces, biorąc pod uwagę na przykład popularność Microsoft Launcher na Androidzie. Niestety na iOS Microsoft nie ma większych szans zdobyć sporej popularności, bowiem społeczność użytkowników Apple jest bardzo wierna i przywiązana do fabrycznych rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsof-edge-beta-on-ios-updated-with-split-view-support-on-the-ipad

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor