Edge Chromium zostanie pobrany przez Windows Update. Microsoft pozwala zablokować aktualizację

Edge Chromium zostanie pobrany przez Windows Update. Microsoft pozwala zablokować aktualizację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:09
10.01.2020
3945 wyświetleń

Już w najbliższą środę nastąpi publiczna premiera nowego Edge, który odtąd stanie się domyślną przeglądarką w Windows 10, począwszy od wersji 1803 (April 2018 Update). Do tej pory istnieje kilka niejasności dotyczących sposobu udostępniania tej nowej wersji. Microsoft właśnie je rozwiał, przy okazji wypuszczając narzędzie Blocker Toolkit, które pozwoli firmom kontrolować wdrożenie.

Aby pomóc klientom stać się bezpiecznymi i aktualnymi, Microsoft będzie rozpowszechniał Microsoft Edge (oparty na Chromium) na urządzeniach z edycjami Home i Pro systemu Windows 10 w wersji 1803 poprzez Windows Update. Proces zacznie się po 15 stycznia 2020 r. i więcej informacji będzie dostępnych tego dnia.
— Microsoft

Aktualizacja będzie obligatoryjna dla kwalifikujących się urządzeń, choć nie wszystkich. Część klientów będzie mogła skorzystać z nowego, oficjalnego narzędzia, pozwalającego ją zablokować, natomiast część edycji w ogóle zostanie wykluczona z tego procesu.

Blocker Toolkit jest przeznaczony dla organizacji, które chciałyby zablokować automatyczne dostarczanie Microsoft Edge (opartego na Chromium) na urządzeniach z Windows 10 1803 i nowszych, które działają pod kontrolą edycji Windows Home lub Pro. Wszystkie inne wersje i edycje Windows są automatycznie wykluczone z automatycznych aktualizacji. Urządzenia z Windows 10 w edycjach Home lub Pro, które są połączone z domeną Active Directory lub Azure Active Directory, zarządzane przez MDM, WSUS lub WUfB, także będą wykluczone z automatycznych aktualizacji.
— Microsoft

Należy podkreślić, że Blocker Toolkit blokuje tylko automatyczną aktualizację i nie zapobiega pobraniu nowego Edge ręcznie z Internetu lub innego źródła. Wszystko wskazuje na to, że narzędzie jest przeznaczone tylko dla firm. Już teraz można je pobrać z serwera Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/DeployEdge/microsoft-edge-blocker-toolkit

Polecamy również w kategorii Edge