Edge-Chromium działa o 10% wydajniej od poprzednika. Zobaczmy wyniki benchmarka PCMark

Edge-Chromium działa o 10% wydajniej od poprzednika. Zobaczmy wyniki benchmarka PCMark

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:33
06.02.2020
963 wyświetlenia

Już na pierwszej prezentacji nowego Edge wykazano, że jest to prawdziwy demon szybkości i produktywności. Nowa wersja działa ponad 2x szybciej i w ciągu minuty obsługuje 55,6 przebiegów renderowania testowej strony (z 27,1 w wersji poprzedniej), a w HTML5test osiąga taki sam wynik, jak Google Chrome. A jak nowy Edge radzi sobie z zadaniami testowymi PCMark 10 w porównaniu do swojej klasycznej wersji?

UL Benchmarks, firma stojąca za PCMark 10 Applications, oznajmiła dziś, że w benchmarku nowy Edge oferuje średnio przynajmniej 10% więcej wydajności w porównaniu do starego Edge. Modele testowe dla Edge obejmują typowe aktywności przeglądania sieci, takie jak media społecznościowe, zakupy online, oglądanie map, oglądanie wideo i przeglądanie stron internetowych.

Microsoft Edge - benchmark

Oparta na Chromium wersja przeglądarki osiągnęła całkowity wynik rzędu 9631, podczas gdy jej wersja klasyczna — 8435. Benchmark ten jest o tyle miarodajny, że wykorzystuje bardzo "życiowe" scenariusze użycia przeglądarki, a nie mało prawdopodobne, wręcz wymuszone w warunkach laboratoryjnych. W efekcie otrzymujemy bardzo praktyczne dane, które znajdują potwierdzenie w codziennym używaniu aplikacji.

PCMark 10 Applications pozwala każdemu samodzielnie przetestować nie tylko Edge, ale też aplikacje Office, w tym Word, Excel i PowerPoint. Polecane jest zwłaszcza przeprowadzenie testów dwóch przeglądarek — przed i po zainstalowaniu aktualizacji do nowego Edge. Szkopuł w tym, że benchmark nie należy do najtańszych, a jego cena dla nowych klientów (w ramach PCMark 10 Professional Edition) wynosi bagatela 1495 dolarów rocznie za pojedyncze stanowisko.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://benchmarks.ul.com/news/pcmark-10-benchmark-shows-performance-improvement-with-new-microsoft-edge-browser

Polecamy również w kategorii Edge