E3 powróci w 2021 roku. Znamy już datę

E3 powróci w 2021 roku. Znamy już datę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:23
06.04.2020
1222 wyświetlenia

Przed niecałym miesiącem targi gamingowe E3 zostały na ten rok odwołane. Impreza nie odbędzie się po raz pierwszy od 1996 roku, jednak wielu wystawców — w tym Microsoft — poprowadzi swoje konferencje w trybie online. Wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja zostanie opanowana i już w przyszłym roku E3 się odbędzie. Organizator podał już nawet datę.

Podczas gdy nadal czekamy na szczegóły dotyczące tegorocznych pokazów (oryginalnie impreza miała potrwać od 9 do 11 czerwca), ESA już teraz ujawnia plany na przyszły rok. E3 2021 ma się odbyć w dniach 15-17 czerwca i powrócić jako "przeprojektowane" wydarzenie. Co to dokładnie oznacza? Więcej szczegółów mamy poznać później.

Po odwołaniu tegorocznej edycji targów Microsoft i Ubisoft zapowiedzieli swoje własne eventy cyfrowe, które będzie można oglądać jako transmisje online. Bethesda z kolei nie szuka takiej alternatywy i zamiast tego woli poczekać dłużej na możliwość poprowadzenia tradycyjnej konferencji. A jest na co czekać — w tym roku może zostać pokazany prawowity zwiastun The Elder Scrolls VI. Na tegorocznym E3 po raz pierwszy wystąpić miał Warner Bros., prezentując nowe gry z serii Harry Potter i Batman.

Póki co nie ma ostatecznego potwierdzenia, czy Entertainment Software Association (ESA), czyli główny organizator E3, poprowadzi własne wydarzenie online. Ostatecznie nie wiemy też, czy warunki pozwolą na powrót tradycyjnej, personalnej formy targów w przyszłym roku. Według pewnych plotek Microsoft odwoła nie tylko wszystkie wydarzenia w tym roku, ale również w pierwszej połowie 2021 (mówiąc ściślej — w roku fiskalnym 2021, który według kalendarza zaczyna się w lipcu 2020 i kończy w czerwcu 2021 roku). W rezultacie jego konferencja Xbox na E3 mógłaby ponownie przybrać formę jedynie cyfrową.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/e3-is-returning-in-2021-with-a-reimagined-event

Polecamy również w kategorii Xbox