Dziś premiera Xbox Series X i Series S. Konsole już dostępne w Polsce

Dziś premiera Xbox Series X i Series S. Konsole już dostępne w Polsce

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:02
10.11.2020
1727 wyświetleń

Zgodnie z zapowiedziami mamy dziś ogólnoświatową premierę Xbox Series X i Xbox Series S. Otwierają one dziewiątą generację konsol — wyczekiwaną po szczególnie długim (bo ośmioletnim) panowaniu ósmej generacji. Xbox Series X to obecnie najpotężniejsza konsola na rynku, natomiast Xbox Series S to jej mniejszy i tańszy brat-bliźniak. Urządzenia są już dostępne w sprzedaży w polskich sklepach.

Xbox Series X promowany jest jako najszybsza i najpotężniejsza konsola Xbox w historii. Jej kluczowe możliwości to granie w pełnym 4K, celowanie w 120 klatek na sekundę, wideo HDR w 8K i technologia Xbox Velocity Architecture. Konsola oferuje aż 12 teraflopów mocy obliczeniowej, co pozwala generować znacznie bardziej złożone światy gier, niż było to do tej pory możliwe. Xbox Series X jest pierwszą konsolą obsługującą Ray Tracing w czasie rzeczywistym — dotyczy to zarówno grafiki w grach, jak również dźwięku przestrzennego. Xbox Series X to również prawdziwy demon szybkości, zapewniający krótsze czasy ładowania i płynne wznawianie gier.

Xbox Series S jest z kolei promowany jako najmniejsza konsola Xbox w historii z wydajnością następnej generacji. Także on działa w oparciu o architekturę Xbox Velocity, oferuje dedykowany dysk SSD i celuje w animację z szybkością 120 klatek na sekundę. Szybkie wznawianie i krótsze czasy ładowania oznaczają, że do rozgrywki wskoczymy szybciej, niż było to dotąd możliwe. W niektórych przypadkach możemy całkowicie uniknąć ekranów ładowania. Konsola opiera się na architekturze Zen 2 i RDNA 2 firmy AMD, także wspierając Ray Tracing (śledzenie promieni) w technologii DirectX, który zapewnia realistyczne oświetlenie, cienie i precyzyjne odbicia pozwalające tworzyć dynamiczne, pełne życia światy. Również tu obsługiwany jest trójwymiarowy dźwięk przestrzenny.

Xbox Series X jest już dostępny w sprzedaży w dwóch modelach: w ramach Xbox All Access (148 zł/mies.) i jako sama konsola bez subskrypcji (2249 zł). Xbox Series S również można nabyć na dwa sposoby: w abonamencie (111 zł/mies. przez 24 miesiące) lub poprzez jednorazową płatność z góry (1349 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.xbox.com/pl-PL

Polecamy również w kategorii Xbox Series X