Duplicate File Finder

Duplicate File Finder

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
10.08.2006
5 komentarzy
5626 wyświetleń

Porządkując nasze dane często natrafiamy na pliki o takich samych nazwach. Wtedy zazwyczaj otwieramy oba i staramy się dowiedzieć czy zawierają te same informacje lub też który z nich jest ostatnią wersją. Jest to bardzo żmudna praca dlatego w narzędziach dodatkowych Windows XP możemy odnaleźć aplikację, która ułatwi to zadanie. Program ten przeszukuje podaną przez nas ścieżkę i wyświetla pliki posiadające tą samą nazwę. W oknie aplikacji możemy również dane skasować czy też przenieść.

Wejdźmy do katalogu \Program Files\Support Tools znajdującego się na partycji systemowej i wybierzmy z niego program dupfinder. Okno aplikacji jest bardzo proste w obsłudze. W pole znajdujące się u góry wpisujemy ścieżkę jaka ma zostać przeszukana a następnie klikamy przycisk Start Search. Po zakończeniu skanowania plików możemy zacząć przeglądać dane. Zauważmy że pliki, które posiadają tą samą nazwę nie muszą mieć identycznej zawartości. Porównując dwie pozycje najlepiej sprawdzać ich rozmiar, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo iż dwa odmienne dokumenty będą posiadały dokładnie tyle samo bajtów. W naszym przypadku pierwsza para posiada taki sam rozmiar - jeden z nich skasujemy, druga natomiast różny - tych plików nie powinniśmy kasować.


Pliki do pobrania:
Duplicate File Finder

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Narzędzia dodatkowe

Komentarze

 • Gilly 09:18 12.08.2006

  A u mnie nie ma takigo programu :(

 • De Niro 11:41 13.08.2006

  a umnie te narzedzię nie dział

 • Jot_es 22:44 22.01.2008

  Fajne narzędzie, ale dla zielonych brak podstawowej informacji: nie wiadomo w którym katalogu plik można skasować, a w którym powinien zostać. Dużo plików występuje jednocześnie w kilku katalogach: np. WINDOWS\system32 ,oraz w WINDOWS\system32\dllcache , oraz w WINDOWS\ServicePackFiles\i386 Będę wdzięczny za poradę.

 • DBst 18:58 20.06.2008

  Ja też go nie miałem, ale jak ktoś chce oto link "Easyduplicatefinder.com/download.html" do "Easy Duplicate Finder 1.5.1 "

 • DBst 18:59 20.06.2008

  A w folderze WINDOWS nie radze nic kombinować, niektore pliki sa konieczne jednoczesnie w tych dwoch roznych lokalizacjach

Skomentuj

Autor