Menu kategorii
 • Dostosowywanie czasu odbioru listów oraz metod sygnalizacji o nowej poczcie

  Dostosowywanie czasu odbioru listów oraz metod sygnalizacji o nowej poczcie

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  02.11.2006
  6564 wyświetlenia

  Do tej pory aby pobrać pocztę klikaliśmy na przycisk Wyślij/Odbierz i czekaliśmy na nowe wiadomości. Takie zachowanie było skuteczne jednak mało praktyczne. O wiele lepszym pomysłem jest taka konfiguracja programu aby ten sam co określony przedział czasu np. pięć minut sprawdzał czy dostaliśmy nowe e-maile i informował nas o swoich działaniach.

  Zmianę opcji zacznijmy wywołania automatycznego pobierania poczty. Rozwińmy menu Narzędzia a następnie kolejno: Wyślij/Odbierz, Ustawienia wysyłania/odbierania oraz Definiuj grupy Wyślij/Odbierz.

  Interesuje nas pole Zaplanuj automatyczne wysyłanie/odbieranie w sekcji Ustawienia dla grupy Wszystkie konta. Zaznaczmy je oraz w kontrolce po prawej stronie wpiszmy co jaki okres czasu program ma sprawdzać czy są nowe wiadomości. Następnie zamknijmy okno klikając przycisk Zamknij.

  Automatyczne sprawdzanie poczty już ustawiliśmy, teraz zajmijmy się powiadamianiem nas o nowych wiadomościach. Rozwińmy menu Narzędzia i kliknijmy pozycję Opcje.

  W nowym oknie zaznaczmy kontrolkę Opcje e-mail...

  Następnie przycisk Zaawansowane opcje e-mail...

  Dotarliśmy do okna, w którym umieszczone są potrzebne nam opcje. Aby być powiadamianym o nowej poczcie za pomocą ikonki koperty obok zegarka zaznaczmy opcję Pokazuj ikonę koperty w obszarze powiadomień. Druga pozycja natomiast Wyświetlaj alert poczty na pulpicie spowoduje pokazanie efektownej informacji o nowej wiadomości. Proponuje zaznaczyć obie opcje a następnie zamknąć kolejno wszystkie okna klikając trzy razy przycisk OK.

  Kolejny proces konfiguracyjny mamy za sobą. Pozostało nam ostatnie ustawienie. Kliknijmy prawym przyciskiem myszki na ikonę aplikacji Microsoft Outlook znajdującą się koło zegarka i na wyświetlonej liście zaznaczmy pozycję Ukryj po zminimalizowaniu. Dzięki temu po naciśnięciu w programie przycisku Minimalizuj nie będzie on znajdował się na pasku zadań a zostanie ukryty właśnie koło zegarka. Oczywiście będziemy go mogli otworzyć stamtąd klikając dwukrotnie na umieszczoną tam ikonkę.

  Spójrzmy teraz jak będzie wyglądała informacja o nowej poczcie. Nad paskiem zadań zostało wyświetlone powiadomienie a obok zegarka umieszczona ikonka koperty. Półprzezroczyste okienko zniknie po kilku sekundach jednak koperta pozostanie przypominając ci o nowej wiadomości.

  Korzystając z powiadomienia możemy od razu wykonać kilka podstawowych akcji związanych z nowym listem. Wszystkie dostępne opcje znajdziemy po kliknięciu na przycisk małej strzałeczki umieszczonej w rogu okienka.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft Outlook 2003