Menu kategorii
 • Dostęp do aplikacji Androida na PC dla wszystkich ze wspieranymi telefonami

  Dostęp do aplikacji Androida na PC dla wszystkich ze wspieranymi telefonami

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:08
  16.09.2020
  3780 wyświetleń

  Na początku sierpnia do Windows Insiderów trafiła nowa funkcjonalność aplikacji Twój telefon — Aplikacje. W sekcji tej znajdują się apki zainstalowane na smartfonie, które możemy otwierać bezpośrednio w Windows w formie oddzielnych okien (na razie nie można jeszcze otwierać więcej niż jednego okna jednocześnie). Teraz Microsoft ogłasza, że Aplikacje są już dostępne dla wszystkich w Windows 10, o ile dysponują wspieranym urządzeniem.

  Microsoft poinformował na Twitterze, że funkcjonalność Aplikacje (Apps) jest właśnie udostępniana wszystkim z obsługiwanymi urządzeniami. Proces jest stopniowy i może potrwać jeszcze ponad dobę. Aplikacje pozwolą uzyskać natychmiastowy dostęp do aplikacji mobilnych z telefonu z Androidem bezpośrednio na PC z Windows 10. Kluczowe możliwości tej implementacji to:

  • Podgląd listy zainstalowanych aplikacji na Androida bezpośrednio w Twoim telefonie.
  • Dodawanie często używanych aplikacji do sekcji ulubionych oraz wyszukiwanie aplikacji.
  • Uruchamianie dowolnej aplikacji na Androida bezpośrednio na PC.
  • Aplikacje i ekran telefonu uruchamiają się w oddzielnych oknach.
  • Przypinanie aplikacji mobilnych na pasku zadań i w menu Start.
  • Powiadomienia z licznikami (nieprzeczytane powiadomienia) na liście wszystkich aplikacji i w ulubionych.

  Funkcjonalność jest dostępna dla urządzeń z Androidem w wersji przynajmniej 9.0 oraz integracją z Łączem do Windows. Na razie wspierane są tylko modele Samsunga, takie jak: Galaxy Note 9, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Fold, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10 Lite, Galaxy S10e, Galaxy A8s, Galaxy A30s, Galaxy A31, Galaxy A40, Galaxy A41, Galaxy A50, Galaxy A50s, Galaxy A51, Galaxy A60, Galaxy A70, Galaxy A70s, Galaxy A71, Galaxy A71 5G, Galaxy A80, Galaxy A90s, Galaxy A90 5G, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Fold, Galaxy XCover Pro i Galaxy Z Flip.

  Ponadto wymagane jest, aby smartfon i PC były połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule z sierpnia. A jeżeli wasz telefon nie znajduje się na powyższej liście, to jeszcze nie wszystko stracone. Funkcjonalności aplikacji Twój telefon często debiutują na modelach Samsung Galaxy, a później ich dostępność jest rozszerzana na więcej urządzeń, nieraz nawet na wszystkie z odpowiednią wersją Androida. Bywało również tak, że działały na urządzeniach, na których oficjalnie nie miały wsparcia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/your-phone-android-apps-on-pc-rolling-out-to-everyone/

  Polecamy również w kategorii Łącze z telefonem