Deweloperzy gier mogą liczyć na darmowe zasoby Azure warte 2,5 tys. dolarów

Deweloperzy gier mogą liczyć na darmowe zasoby Azure warte 2,5 tys. dolarów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:54
23.03.2018
0 komentarzy
745 wyświetleń

Wcześniej w tym roku Microsoft przejął PlayFab, platformę stanowiącej zaplecze dla gier w czasie rzeczywistym. PlayFab to również dostawca kompleksowych usług do tworzenia, uruchamiania i rozwijania gier w chmurze. By zaznaczyć jego obecność pod szyldem Microsoft na GDC, firma wyszła z ofertą dla twórców gier, w ramach której z usług chmurowych wartych 2500 dolarów korzystać mogą za darmo przez rok.

Playfab

Pierwszy tysiąc deweloperów, który zarejestruje się w programie, otrzyma za darmo 12-miesięczne subskrypcje PlayFab Indie Studio i Visual Studio App Center Device Testing Service, wycenione po 99 dolarów/miesięcznie, oraz 30-dniowy kredyt Azure wart 200 dolarów. Co można osiągnąć dzięki PlayFab, App Center i Azure?

  • Dostęp do wszystkich usług PlayFab do 100 tys. MAU;
  • Tworzenie gier z wykorzystaniem usług PlayFab, napędzających już ponad 1200 gier z 80 milionami aktywnych graczy miesięcznie;
  • Testowanie ponad 3300 prawdziwych urządzeń z iOS i Androidem w chmurze, dostęp do ponad 440 konfiguracji;
  • Dystrybucja aplikacji dla nielimitowanej liczby użytkowników i sklepów z aplikacjami;
  • Wysyłanie nielimitowanych powiadomień wypychanych (push) do wszystkich użytkowników jednocześnie za darmo;
  • Kredyty warte 200 dolarów do wykorzystania na zasoby obliczeniowe, pamięciowe i analityczne Azure w ciągu 30 dni.

Jak być może zauważyliście, Microsoft skierował niedawno więcej wysiłków na promowanie Azure jako zaplecza obliczeniowego dla gier. Widoczne jest to choćby w tematyce, jaką firma porusza na konferencji GDC 2018, czy w utworzeniu zespołu Gaming Cloud, którego zadaniem będzie nie tylko wprowadzanie deweloperów gier w świat Azure, ale też tworzenie nowych rozwiązań chmurowych dla branży gier. Nowa oferta dla deweloperów wydaje się kontynuować te podejście, promując jednocześnie rozwiązania PlayFab, które od niedawna są utrzymywane przez Microsoft.

Co istotne, promocja kierowana jest do deweloperów tworzących gry na Androida i iOS. By z niej skorzystać, wystarczy się zarejestrować. Formularz znajdziemy na stronie Microsoft Azure. Na zasoby do zgarnięcia załapie się pierwszy tysiąc zarejestrowanych, a promocja potrwa do 31 maja tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/get-started/gaming-promotion/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor