Menu kategorii
 • Darmowe wersje próbne Windows 365 wstrzymane z powodu zbyt dużego zainteresowania

  Darmowe wersje próbne Windows 365 wstrzymane z powodu zbyt dużego zainteresowania

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:38
  04.08.2021
  1837 wyświetleń

  Zaledwie dzień po premierze Windows 365 Microsoft wstrzymał przyznawanie darmowego okresu próbnego dla nowego produktu. Zmiana ta jest podyktowana "niewiarygodnym odzewem" ze strony klientów. Skąd tak wysokie zainteresowanie i co wobec tego mogą zrobić osoby pragnące przetestować nową usługę?

  Microsoft poinformował o dużym zapotrzebowaniu i osiągnięciu pełnej przepustowości (pojemności) programu próbnego Windows 365. Innymi słowy, skończyło się w nim miejsce. Użytkownicy zainteresowani wznowieniem darmowych wersji trial mogą zarejestrować się i czekać na powiadomienie. Odnotowaliśmy niewiarygodny odzew na #Windows365 i musimy wstrzymać nasz program darmowej wersji czasowej, gdy będziemy dodawać dodatkową pojemność — wyjaśnia Scott Manchester, Director of Program Management w Windows 365.

  Microsoft zazwyczaj jest przygotowany na napływ użytkowników uruchamianych przez siebie usług, dlatego problemy z przeciążonymi serwerami zdarzają się nader rzadko (pewne problemy występowały np. w Sea of Thieves). Poza tym świetnie skalująca się chmura Azure powinna posłać w niepamięć tego typu kwestie. Jak jednak widać, nie zawsze tak to działa.

  Jeśli chodzi o zaskakujący odzew, to trudno mu się dziwić. Windows 365 Cloud PC to zupełnie nowa usługa, ale też nowa kategoria na stylu oprogramowania i (wirtualnego) sprzętu. Oferuje też firmom dodatkowe korzyści związane z bezpieczeństwem i wdrażaniem. Poza tym jest też odpowiedzią na specyficzne potrzeby firm w dobie pracy hybrydowej. Musiało się to więc spotkać ze sporym zainteresowaniem albo... celowym ograniczeniem pojemności programu przez Microsoft, by wywołać taki efekt i następnie "rozwiązać problem". Nie wiemy przecież, ilu klientów skorzystało z programu.

  Microsoft zapowiedział, że program zostanie wznowiony i wtedy powiadomi zainteresowanych klientów. Nie znaczy to jednak, że usługi nie można przez ten czas zakupić. Przeciwnie, jest już ona dostępna w Polsce, a ceny zaczynają się od 58,91 zł miesięcznie (przy subskrypcji rocznej) lub 70,70 zł miesięcznie (przy abonamencie miesięcznym). Przypominamy, że wszystkie konfiguracje Windows 365 znajdziecie w sklepie onex.store w atrakcyjnych cenach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-halts-windows-365-cloud-pc-free-trial-due-to-unbelievable-response/

  Polecamy również w kategorii Windows 365