Czytanie na głos w Word i inne nowości w Office Insider na Androidzie

Czytanie na głos w Word i inne nowości w Office Insider na Androidzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:31
05.11.2020
2606 wyświetleń

Office Insider na Androidzie zyskał na początku miesiąca aktualizację do wersji 16.0.13426.20082, która daje wczesny dostęp do nowych, bardzo konkretnych funkcjonalności w aplikacjach Word, PowerPoint i Outlook. Są one zorientowane na wygodę użytkowania w warunkach mobilnych, a także na użycie głosu. Szczegóły poniżej.

Word

Czytanie na głos już dostępne

Czytanie na głos trafiło do mobilnego Worda. Funkcjonalność ta odczyta treść naszych dokumentów za pomocą naturalnie brzmiących głosów, co sprawia, że jest to przyjemne doświadczenie. To jak słuchanie audiobooka — dzięki temu możemy zająć się równocześnie innymi sprawami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wizualnie podążać za czytanym tekstem.

PowerPoint

Tworzenie zarysu prezentacji

Outline w PowerPoint pozwala tworzyć slajdy na podstawie prostego zarysu. Za pomocą tej funkcjonalności możemy połączyć myśli i wskazówki dla następnej prezentacji i spiąć je w profesjonalnie wyglądającą prezentację, gdy wyłonią się pomysły na design. Już podczas tworzenia tych ram możemy @wzmiankować współpracowników, aby przypisać tematy i pracować szybciej — bez opuszczania kanwy PPT!

Outlook

Tworzenie wiadomości i wydarzeń z użyciem głosu

Pozwól odpocząć kciukom i skorzystaj z poleceń głosowych, aby przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań, takich jak komponowanie maili czy umawianie spotkań. Stuknij mikrofon na pasku wyszukiwania i powiedz "Wyślij e-mail do Lynn, że się spóźnię" albo "Umów spotkanie z Perrym w czwartek". Outlook umieści Cię o krok od wysłania maila lub zaproszenia. Wystarczy stuknąć, aby potwierdzić. Funkcjonalność jest na chwilę obecną dostępna jedynie dla użytkowników anglojęzycznych w USA.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/android/android-october-2020

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie