Menu kategorii
 • Czyszczenie rejestru

  Czyszczenie rejestru

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  17.06.2006
  324165 wyświetleń

  Jak już wiemy każdy program wprowadza swoje dane do Rejestru systemu. Kiedy później odinstalowywujemy go powinien swoje wpisy usunąć. Zdarza się jednak dość często, że programy pozostawiają w rejestrze klucze, które nie służą do niczego. Pozycje te natomiast spowalniają nasz system ponieważ Windows musi analizować wiele kluczy, które nie oznaczają nic. Dlatego też powstały programy, które czyszczą rejestr ze "śmieci" Jednym z nich jest RegCleaner. Jest to aplikacja darmowa.

  Po prostej instalacji uruchamiamy program. Na początku musimy zaakceptować umowę. Oczywiście zgadzamy się. Główne okno programu podzielone jest na osiem kategorii, którymi możemy w prosty sposób zarządzać. Bez problemu np. wybieramy kategorię Startup List a następnie zaznaczamy elementy i kasujemy te pozycje, których nie chcemy uruchamiać wraz ze startem systemu.

  Czyszczenie rejestru

  Aby dokonać czyszczenia rejestru wybieramy kolejno Tools, Registry cleanup a następnie wybraną przez nas opcję z podmenu. Najlepiej wybrać Do them all, która spowoduje najgłębsze przejrzenie naszego rejestru. W wyniku tych operacji program zacznie przeglądać klucze i wartości.

  Następnie wyświetli wynik swojej pracy. Teraz powinniśmy usunąć znalezione klucze. Wybieramy z menu Select pozycję All a następnie klikamy w przycisk Remove Selected umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu.

  Pamiętajmy jednak, że program może pomylić się w pracy i wybrać zły klucz. Dlatego też warto zrobić kopię zapasową całego rejestru przed uruchomieniem aplikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Rejestr systemu