Menu kategorii
 • Czyszczenie internetowych plików tymczasowych

  Czyszczenie internetowych plików tymczasowych

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  04.08.2006
  13385 wyświetleń

  Kiedy przeglądamy strony, Internet Explorer kopiuje przyciski, obrazki do swojej pamięci podręcznej. Dzięki temu przy następnej wizycie witryny aplikacja tylko sprawdzi czy zachowane elementy nie zmieniły się. Jeżeli pozostały te same program załaduje je z dysku twardego nie będzie natomiast pobierał ich ponownie z serwera. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy posiadają wolniejsze łącza. Jednak z drugiej strony znów tracimy anonimowość na naszym komputerze. Ponieważ skasowanie z Historii stron nie jest zawsze równoważne z usunięciem plików z pamięci podręcznej, ten kto zna miejsce przechowywania części stron jest w stanie domyślić się co za witryny były przez nas otwierane. Dlatego też najlepiej jest kasować ręcznie te pliki.

  Otwieramy następująca ścieżkę: X:\Documents and Settings\użyykownik\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files gdzie X jest literą naszego dysku systemowego, a użytkownik jest nazwą konta na którym właśnie pracujemy. Z tego katalogu usuwamy niechciane elementy.

  Zauważmy że folder Ustawienia lokalne jest katalogiem ukrytym i aby go zobaczyć musimy zaznaczyć opcję Pokaż ukryte pliki i foldery w oknie Opcje folderów, które uruchamiamy z menu Narzędzia Eksploatora.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Obsługa internetu