Czyszczenie internetowych plików tymczasowych

Czyszczenie internetowych plików tymczasowych

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
04.08.2006
3 komentarze
12965 wyświetleń

Kiedy przeglądamy strony, Internet Explorer kopiuje przyciski, obrazki do swojej pamięci podręcznej. Dzięki temu przy następnej wizycie witryny aplikacja tylko sprawdzi czy zachowane elementy nie zmieniły się. Jeżeli pozostały te same program załaduje je z dysku twardego nie będzie natomiast pobierał ich ponownie z serwera. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy posiadają wolniejsze łącza. Jednak z drugiej strony znów tracimy anonimowość na naszym komputerze. Ponieważ skasowanie z Historii stron nie jest zawsze równoważne z usunięciem plików z pamięci podręcznej, ten kto zna miejsce przechowywania części stron jest w stanie domyślić się co za witryny były przez nas otwierane. Dlatego też najlepiej jest kasować ręcznie te pliki.

Otwieramy następująca ścieżkę: X:\Documents and Settings\użyykownik\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files gdzie X jest literą naszego dysku systemowego, a użytkownik jest nazwą konta na którym właśnie pracujemy. Z tego katalogu usuwamy niechciane elementy.

Zauważmy że folder Ustawienia lokalne jest katalogiem ukrytym i aby go zobaczyć musimy zaznaczyć opcję Pokaż ukryte pliki i foldery w oknie Opcje folderów, które uruchamiamy z menu Narzędzia Eksploatora.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Obsługa internetu

Komentarze

  • Rebe 07:18 04.08.2006

    1. x:\ nie jest "literą naszego dysku systemowego", a partycji, na której D7S sie znjaduje - to nie muszą być lokalizacje tożsame. 2. Historia to nie jest jedyna zakładka związana z TIF. Więcej - nie jest ona najistotniejszą z nich, zas by zawartość śladów pobytu w sieci wyczyścić używać mozna "przycisków" z Opcji internetowych IE. Tam tez mozna dokonać ustawień z zapisem i gromadzeniem plików tymczasowych - historii, haseł, ciasetk itp. - dobrać.

  • mar 21:03 07.04.2008

    i tak nic z tego nie rozumiem

  • nick 10:13 10.02.2009

    <p>chyba tylko ty nic z tego nie rozumiesz :D </p>

Skomentuj

Autor