Czy S8 dostępne w Sklepie Microsoftu to S8 Microsoft Edition?

Czy S8 dostępne w Sklepie Microsoftu to S8 Microsoft Edition?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:31
01.12.2017
1652 wyświetlenia

Wprowadzenie Samsunga Galaxy S8, S8+ i Note 8 do Microsoft Store, zwłaszcza w kontekście wizji Windows Phone, o której pisaliśmy niedawno, można było mieć nadzieję na możliwość zakupu Samsunga S8 Microsoft Editon. Opcji było kilka, od dodania preinstalowanych aplikacji, przez całkowitą zmianę nakładki systemowej, aż po kompletne zmiany parametrów sprzętowych telefonu. Część miało nadzieję na choć namiastkę Microsoft Phone mającą umilić oczekiwanie na Surface Phone. Jednak wszelkie wątpliwości zostały już rozwiane. Telefony dostępne w sklepie Microsoftu niczym się nie różnią od zwyczajnej wersji, firma z Redmond jest po prostu ich sprzedawcą. Dodatkiem do sprzedaży jest pomoc w konfiguracji usług i aplikacji Microsoftu. Swojego Microsoft Phone można samemu skonfigurować, instalując Microsoft Launcher i pozostałe aplikacje giganta dostępne w Sklepie Google Play.

Samsung S8 - Microsoft Launcher

Przedstawiciele Samsunga zabrali głos w tej sprawie, wyjaśniając całe zamieszanie:

Samsung Galaxy S8, S8+ i Note8 są dostępne w sklepie Microsoftu i zapewniają możliwość korzystania z unikalnych rozwiązań Microsoftu. Pomagają rozwinąć produktywność, co jest bardzo ważne dla przedsiębiorców zarówno w malej, jak i dużej, korporacyjnej skali. Jednak żaden z telefonów serii Galaxy nie posiada tak zwanej wersji Microsoft Edition.

Był to więc zwykły chwyt marketingowy – kolejny sprytny zabieg mający napędzić ruch w Microsoft Store. Jest to z jednej strony zrozumiałe, z drugiej, jednakże, część fanów obu marek może czuć pewien zawód. Obecność telefonów Samsunga w sklepie Microsoftu powinna choć na chwilę osłodzić oczekiwanie na tajemniczy Surface Phone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/remember-galaxy-s8-microsoft-edition-samsung-says-it-never-existed

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows 10