Menu kategorii
 • Czy Microsoft pracuje nad systemem dostępnym w chmurze?

  Czy Microsoft pracuje nad systemem dostępnym w chmurze?

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  13:15
  21.07.2020
  3717 wyświetleń

  Wiele wskazuje na to, że gigant z Redmond szuka alternatywy dla Windows 10. Dobrze wiemy, że Dziesiątka jest ostatnim systemem operacyjnym i zamiast nowych jego wersji, otrzymujemy dwa razy w roku duże aktualizacje. Teraz okazuje się, że Microsoft pracuje nad systemem strumieniowanym z własnej chmury obliczeniowej Azure. Do takiego wniosku doszła sama Mary Jo Foley z portalu ZDNet. Mary swoje wnioski wyciągnęła w oparciu o ogłoszenie o pracę, jakie zostało opublikowane w czerwcu na stronie Microsoftu.

  W ogłoszeniu wyczytać możemy, że:

  Wizja firmy Microsoft dotycząca Cloud PC polega na tym, że środowisko takie bazuje na chmurze obliczeniowej Microsoft 365 i platformie Azure, zarządzanej przez Microsoft - po stałej cenie za użytkownika. Microsoft Cloud PC to nowa oferta działająca w oparciu o Windows Virtual Desktop, która za zadanie ma dostarczać pulpit jako usługę. Podstawą działania Cloud PC jest zapewnienie klientom biznesowym nowoczesnego, elastycznego i działającego w oparciu o chmurę, środowiska Windows, które umożliwi organizacjom utrzymanie aktualności oprogramowania w bardziej uproszczony i skalowalny sposób. Nigdy nie było lepszego czasu, abyśmy rozpoczęli tę projekt i inicjatywę!

  Z tego fragmentu treści ogłoszenia o pracę, można wywnioskować, że wizją systemu Microsoft Cloud PC jest system działający na serwerach Microsoft Azure, do którego my, użytkownicy, będziemy sięgać za pomocą Windows Virtual Desktop. Płatność będzie realizowana per użytkownik, czyli za stałą z góry ustaloną cenę miesięczną, otrzymamy dostęp do całego pakietu usług wchodzących w skład takiego systemu. Dokładnie tak, jak to ma miejsce w przypadku rozliczania się za Microsoft 365, ale inaczej, niż w przypadku usług Azure, czy Windows Virtual Desktop, w których to płacimy za zużycie.

  Poza ceną za dostęp do takiego systemu, niewiadomą pozostaje jeszcze data premiery Microsoft Cloud PC. W przyszłym roku można spodziewać się zapowiedzi systemu, a ogólną dostępność nie wcześniej jak za rok, albo nawet później. Nie jest znana także nazwa chmurowego systemu. Równie dobrze może nią być Microsoft Cloud PC, jak i Windows 365, o którym przecieki pojawiły się już w 2014 roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić przyszłe doniesienia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-is-working-on-an-azure-powered-cloud-pc-service/

  Polecamy również w kategorii Windows 365