Co powinniśmy wiedzieć o funkcji Xbox Play Anywhere?

Co powinniśmy wiedzieć o funkcji Xbox Play Anywhere?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:57
16.06.2016
6294 wyświetlenia

Podczas niedawnego wystąpienia na targach E3 Microsoft zaprezentował funkcję Xbox Play Anywhere, która pozwala uruchamiać raz zakupione gry na Windows 10 i Xbox One, a zapisane stany gry i postępy będą współdzielone. Jako że nie wszyscy śledzili przebieg E3, Microsoft przygotował specjalną stronę, która wyjaśnia zasady programu.

Jak dokładnie działa funkcja Xbox Play Anywhere? Gdy użytkownik zakupi w Sklepie Xbox lub Sklepie Windows (cyfrowo) grę, zgodną z Xbox Play Anywhere, będzie można w nią grać na Xbox One i PC z Windows 10 bez dodatkowych opłat. By korzystać z funkcji, konieczne będzie pobranie aktualizacji Windows 10 Anniversary Edition dla PC i najnowszej aktualizacji Xbox One. Następnie logujemy się na koncie Xbox Live/Microsoft, a zakupione gry będą dostępne do pobrania. Warto kolejny raz podkreślić, że gry, zgodne z Xbox Play Anywhere, nie generują dodatkowych kosztów. Niezależnie, czy dokonamy zakupu na Xbox One, czy na PC, zawsze możemy bezpłatnie pograć także na drugiej platformie. Skąd wiadomo, że gra jest zgodna ze standardem? Wszystkie gry, uczestniczące w programie, są wyszczególnione na stronie www.xbox.com, w Sklepie Windows i Sklepie Xbox. Tuż obok nich znajduje się specjalna ikona Xbox Play Anywhere. Ponadto można udać się na stronę programu www.xboxplayanywhere.com, by przejrzeć pełną listę dostępnych tytułów.


Graj, gdziekolwiek chcesz. Każde miejsce jest dobre.

Czy można zalogować się do tej samej gry z poziomu PC i Xbox One? Można, aczkolwiek nie w tym samym czasie. By zalogować się do gry na jednym urządzeniu, należy wylogować się wcześniej na innym. Także po wylogowaniu wszystkie zapisane stany gry, posiadane dodatki i osiągnięcia będą widoczne i dostępne z poziomu drugiego urządzenia. Dotyczy to także wszelkich dodatków do pobrania, w tym pakietów rozszerzeń, kodów, odblokowanych funkcji etc. Współdzielone będą również osiągnięcia i punkty Gamerscore. Poza tym Microsoft wyjaśnia, czy Xbox Play Anywhere dotyczy też nośników optycznych (DVD). Odpowiedź jest przecząca. Programem objęte są tylko cyfrowe wersje gier, dostępne do pobrania ze Sklepu Xbox i Sklepu Windows lub poprzez kod cyfrowy od uczestniczących w programie sprzedawców detalicznych.

Wykaz obecnie zgodnych z Xbox Play Anywhere tytułów obejmuje: Gears of War 4 (przedsprzedaż), Forza Horizon 3 (przedsprzedaż), ReCore (przedsprzedaż), Sea of Thieves (przedsprzedaż), Halo Wars 2 (przedsprzedaż), Scalebound, Killer Instinct Season 3 (do pobrania), State of Decay 2, Ark: Survival Evolved (możliwość zakupu), Cuphead, We Happy Few i Crackdown 3. Łatwo skojarzyć, że większość z nich to gry, zademonstrowane na E3 2016, o których pisaliśmy już szerzej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.xbox.com/pl-pl/games/xbox-play-anywhere?xr=shellnav

Polecamy również w kategorii Xbox One