Chrome pozwoli wyłączyć komunikat ostrzegający przed elementami Flash

Chrome pozwoli wyłączyć komunikat ostrzegający przed elementami Flash

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:26
23.08.2019
3973 wyświetlenia

Adobe Flash już przed paroma laty został uznany za technologię przestarzałą i niebezpieczną. Z tego też względu dostawcy przeglądarek - w tym Microsoft - stopniowo wycofują dla niego wsparcie i zmuszają użytkownika do każdorazowej akceptacji zawartości Flash. Technologia nie odeszła jednak całkiem w zapomnienie - używa jej znikomy odsetek witryn (dziś niemal wszyscy korzystają z HTML5). Google postanowił tymczasem potraktować swoich użytkowników nieco łagodniej, umożliwiając im wstrzymanie uciążliwych ostrzeżeń.

Ważna uwaga: firma Adobe ogłosiła, że Flash Player zostanie wycofany w grudniu 2020 r. W Chrome 76 i nowszych wersjach Flash Player jest domyślnie wyłączony. Użytkownicy mogą samodzielnie włączyć opcję pytania o uruchomienie Flasha, nie wpływając na ustawienia zasad dotyczące Flasha.

Chrome także porzuci wsparcie dla Flash w 2020 roku i będzie to na pewno argument, by spóźnialscy przeszli wreszcie na HTML5. Obecnie aby włączyć otwierać Flash w Chrome, trzeba zezwolić na to w ustawieniach (Ustawienia > Zaawansowane > Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia witryn > Flash > Najpierw zapytaj). Spowoduje to jednak wyświetlenie komunikatu o tym, że Google planuje zakończyć wsparcie dla Flash.

Chrome

Niestety, dopóki mamy włączone wspomniane ustawienie, po każdym uruchomieniu Chrome wyświetla się ten komunikat. To dość irytujące, zwłaszcza że nie trzeba nawet otwierać zawartości Flash, by go zobaczyć. Na szczęście w aktualizacji Chrome v78 zostanie wprowadzona zmiana, tj. będzie można uśpić ten komunikat na 14 dni. W międzyczasie trzeba go za każdym razem zamykać ręcznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/chrome-v78-will-allow-users-to-disable-the-flash-warning-for-14-days/

Polecamy również w kategorii Chrome