Menu kategorii
 • Burza mózgów

  Burza mózgów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  17.08.2006
  12141 wyświetlenie

  Jednym z typów diagramów dostępnych w aplikacji Microsoft Office Visio 2007 jest schemat ilustrujący przebieg burzy mózgów. Ten typ wizualizacji można stworzyć w inny sposób niż typowe diagramy. Przyjrzyjmy się temu procesowi.

  Po uruchomieniu aplikacji wybierzmy typ diagramu Diagram burzy mózgów.

  Naszym oczom ukaże się już znany z poprzedniej porady obszar roboczy z kształtami umieszczonymi z lewej strony. Tym razem na ekranie widzimy dodatkowe pole Okno konspektu. Za jego pomocą bez problemu stworzymy schemat. Jedyne co znajduje się w nowym okienku to nazwa naszego dokumentu. Ponieważ jeszcze nie zapisaliśmy pliku, w kontrolce widnieje domyślny tytuł projektu. Kliknijmy na niego prawym przyciskiem myszy i wybierzmy jedyną wyświetloną pozycję Dodaj temat główny.

  Dodaliśmy w ten sposób główny element, wokół którego toczyła się cała rozmowa. Widnieje na nim jednak napis Temat główny zmieńmy go na rzeczywisty temat dyskusji. W tym celu kliknijmy w Oknie konspektu pozycję Temat główny oraz z menu wybierzmy przycisk Zmień nazwę.

  Po zmianie nazwy powinniśmy dodać pierwszy pomysł jaki został podany. W tym celu kliknijmy prawym przyciskiem myszy na główny temat Wakacje i z menu wybierzmy pozycję Dodaj temat podrzędny.

  Nowa myśl została dodana. Po uzupełnieniu schematu w analogiczny sposób jak podany powyżej nasz diagram może wyglądać następująco:

  Gdybyśmy chcieli zrobić kolejne odnośniki od danych pozycji nic nie szkodzi na przeszkodzie dodawania kolejnych podgrup.

  Oczywiście możemy stworzyć ten sam diagram przy użyciu elementów w oknie Kształty, jednak korzystając z nowego modułu uwolnimy się od konieczności łączenia i układania elementów na stronie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Visio 2007