Bing Maps z precyzyjnym obliczaniem odległości i mapą cen paliw

Bing Maps z precyzyjnym obliczaniem odległości i mapą cen paliw

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:38
06.07.2022
607 wyświetleń

Mapy Bing oferują szereg nowych doświadczeń, które okażą się szczególnie przydatne dla kierowców. Aplikacja precyzyjnie odmierza odległość między lokalizacjami, pokazuje parkingi oraz wyświetla ceny paliw dla danej lokalizacji/obszaru. Jak to wygląda w praktyce? O tym poniżej.

Obliczanie odległości

Dedykowana aplikacja (Distance Calculator App) w Bing Maps generuje odległość między dwoma punktami na mapie. Wprowadź w wyszukiwarkę jedno miejsce, a następnie kliknij "Wskazówki dojazdu" i wybierz "Wskazówki do tego miejsca" albo "Wskazówki z tego miejsca" i dodaj kolejną lokalizację. Zostaną podane najszybsze trasy wraz z informacjami o ruchu i szacowanych czasach podróży. Możesz też zmienić trasę, klikając "Dodaj miejsca docelowe" i wprowadzając kolejną lokalizację docelową. Za pomocą metody przeciągnij-i-upuść możesz zmieniać kolejność miejsc na trasie.

Obliczanie odległości

Mapa cen paliwa

Gdy ceny paliwa idą w górę, warto rozejrzeć się za najniższymi cenami. Bing Maps (funkcja Gas Prices Map) teraz umożliwia sprawdzenie cen paliw w danej lokalizacji. Przykładowo wpisujemy "gas in Warszawa", aby zobaczyć stacje benzynowe w tym mieście. W przeciwieństwie do lokalizacji w USA nie pokazują się tu jednak ceny. Najwyraźniej nie są one dostępne dla wszystkich lokalizacji na mapie.

Ceny paliwa - mapa

Wyszukiwarka parkingów

Ostatnie z nowych doświadczeń (Parking Finder Map App) pomaga użytkownikom znaleźć miejsce parkingowe. Podobnie jak mapa cen paliwa, również ta funkcja korzysta z kontekstowych informacji biznesowych. Po kliknięciu wybranej pinezki pojawią się (jeśli są dostępne) takie informacje, jak adres, godziny, numer telefonu i inne. Wpisujemy przykładowo "parking in Warszawa", aby zobaczyć dostępne lokalizacje.

Wyszukiwarka parkingów w Bing Maps


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.bing.com/maps/2010/05/19/new-bing-map-apps-gas-prices-distance-calculator-and-parking-finder

Polecamy również w kategorii Bing