Assasin's Creed uruchomisz nawet w przeglądarce

Assasin's Creed uruchomisz nawet w przeglądarce

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:59
20.05.2014
2418 wyświetleń

Microsoft uwielbia prezentować moc przeglądarki internetowej i - jak nietrudno się domyślić - chodzi o Internet Explorer. Tym razem jest to efekt kooperacji ze znanym studiem, Ubisoft.

Współpraca obu firm zaowocowała stworzeniem demonstracyjnej wersji gry Assassin's Creed's Pirates, którą uruchomimy bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Gra nie wymaga pobierania i instalowania żadnych danych poza środowiskiem przeglądarki. Widzimy więc, jak może ona stanowić odrębną platformę, nie tylko z resztą do gier. Dotychczas Microsoft współpracował nad edytorem wideo czy interaktywną aplikacją geograficzną, opartymi na HTML5 i dostępnymi z poziomu przeglądarki.

Pirates

Gra została stworzona przy pomocy Babylon.js. Microsoft wykorzystał także prace z konkursu na najlepszy shader dla statku pirackiego. Do wygrania były między innymi egzemplarze limitowanej edycji Assassin’s Creed Collector’s Black Chest Edition.

W porównaniu z dotychczasowymi benchmarkami, efekt współpracy z Ubisoft to przede wszystkim miły ukłon w stronę graczy. Jakie są wrażenia z gry? Sprawdźcie sami, uruchamiając Assassin's Creed Pirates Demo w swojej przeglądarce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-and-ubisoft-team-up-for-assassins-creed-demo-that-runs-in-the-browser

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki