Menu kategorii
 • Apki Windows Phone trafią do Sklepu Windows 10

  Apki Windows Phone trafią do Sklepu Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:43
  14.12.2014
  2908 wyświetleń

  Zrzuty ekranu wyciekłej kompilacji Windows 10: build 9901 dały nam przedsmak nadchodzących zmian. Większość z nich zostanie zaprezentowana 21 stycznia podczas specjalnej konferencji Microsoftu. Już dziś możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał zunifikowany Sklep Windows.

  Windows 10 zaprezentuje zupełnie nowe podejście do dystrybucji aplikacji. Zunifikowany Sklep w Windows 10 połączy siły Sklepu Windows i Sklepu Windows Phone, oferując równocześnie klaczyczne apki Windows (Win32). Build 9901 oddaje w ręce użytkowników nowy, zunifikowany Sklep w wersji beta. Od razu widzimy odmieniony interfejs, wliczając w to ułatwienia dla posiadaczy myszy i klawiatury. Sama aplikacja - jako wczesna beta - nie jest zbyt funkcjonalna, niemniej jednak silnik wyszukiwarki działa poprawnie.

  Windows Store

  Odmienione oblicze Sklepu Windows to również odejście od 'poziomego' stylu nawigacji na rzecz widoku wertykalnego. Interfejs zacznie więc przypominać przeglądarkę internetową. Czytelne nagłówki i sporo miejsca na grafiki promocyjne to ukłon w stronę użytkowników platformy desktop. Poza kwestiami kosmetycznymi równie ważna jest funkcjonalność. Obok aplikacji Windows zobaczymy też apki Windows Phone. Sklep wyświetla same apki i przycisk ich instalacji, jednak - jak wskazują testerzy wyciekłej kompilacji - na tym kończy się nowa funkcjonalność.

  Jeśli zauważona nowość nie jest tylko błędem (kompilacja 9901 nie miała ujrzeć światła dziennego), to w Windows 10 uruchomimy aplikacje Windows Phone. Byłoby to zgodne z nakreślanymi od wielu miesięcy ideami Windows OneCore i 'Universal apps'.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-changes-to-the-store-including-phone-apps-showing-up

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft