Jak zweryfikować się w Microsoft jako placówka edukacyjna?

Jak zweryfikować się w Microsoft jako placówka edukacyjna?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 11/23/2022, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1583

W bogatej ofercie firmy Microsoft znajdziemy usługi Microsoft 365 oraz Office 365 skierowane do użytkowników domowych, biznesowych, korporacyjnych, jak i edukacyjnych. Placówki edukacyjne mają możliwość skorzystania ze zdecydowanie niższych cen na poszczególne warianty pakietu Microsoft 365, zapewniając swojej instytucji edukacyjnej dostęp do wszystkich zalet, jakie niesie za sobą wdrożenie usług chmurowych Microsoft.

Jak zweryfikować się w Microsoft jako placówka edukacyjna?

Przykładowo: jedna licencja dla użytkownika biznesowego w ramach Microsoft 365 Business Premium kosztuje w Sklepie CentrumXP około 90 zł netto. Za porównywalną licencję dla pracowników i uczniów szkoły zapłacimy jedynie około 20 zł netto. Jak widać, różnica jest znaczna, dlatego tym bardziej, jeśli jesteśmy placówką edukacyjną, warto skorzystać z oferty licencji edukacyjnych. Jedyny warunek, jaki musimy spełnić, to pomyślnie zweryfikować się jako instytucja edukacyjna.

Jak zweryfikować się w Microsoft jako placówka edukacyjna?

Jeszcze do niedawna proces weryfikacji placówki edukacyjnej był złożony i czasochłonny. Konieczne było podpięcie domeny placówki do licencji Microsoft 365, uzupełnienie wszystkich danych teleadresowych szkoły, a następnie wysłanie wniosku z prośbą o weryfikację do pomocy technicznej Microsoftu. Czas weryfikacji wynosił zwykle do 20 dni roboczych, a użytkownicy w szkole korzystać mogli jedynie z wersji próbnej. Dziś weryfikacja jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza, a co najważniejsze - w jej przejściu w pełni pomogą konsultanci naszego Sklepu CentrumXP.

Jakie placówki mogą zweryfikować się jako instytucja edukacyjna?

Poniżej przedstawiamy kompletną listą podmiotów, które są uprawnione do nabywania produktów Microsoft w wersji edukacyjnej:

 • Instytucje Edukacyjne:
  • Szkoła, uczelnia akademicka lub inna instytucja edukacyjna akredytowana przez właściwą rządową agencję w kraju.
  • Uznana, nienastawiona na zysk, nauczająca w pełnym wymiarze godzin instytucja/organizacja nieedukacyjna lub pozarządowa.
 • Biura Administracyjne Instytucji Edukacyjnej:
  • Lokalne, regionalne lub krajowe biura administracyjne jednej lub kilku instytucji edukacyjnych.
 • Nauczyciele/wykładowcy, pracownicy - pracujący w pełnym i niepełnym wymiarze godzin nauczyciele/wykładowcy i Pracownicy Instytucji Edukacyjnej.
 • Uczniowie/Studenci.
 • Biblioteki publiczne - świadczące ogólne usługi bibliotekarskie bez opłat dla wszystkich mieszkańców danej społeczności, okręgu lub regionu.
 • Muzea publiczne - utworzone na stałe zasadniczo w celach związanych z pełnieniem funkcji edukacyjnej i estetycznej, zatrudniające profesjonalny personel i regularnie wystawiające konkretne przedmioty dla publiczności.
 • Organizacje charytatywne - nienastawione na zysk, których celem jest walka z ubóstwem, rozwojem edukacji, rozwojem opieki społecznej, wspieranie kultury lub ochrona środowiska.

Jak zweryfikować się jako placówka edukacyjna?

Skontaktuj się z konsultantem naszego Sklepu CentrumXP, który dopełni obowiązku weryfikacji placówki jako edukacyjnej. Jedyne, co w tej kwestii wymagane będzie od Ciebie, to udzielenie administracji delegowanej naszym pracownikom do Twojego obecnego konta Microsoft (jak tego dokonać opisujemy poniżej) i podanie adresu strony internetowej Twojej szkoły lub instytucji edukacyjnej. Pracownik sklepu dokona zgłoszenia Twojego konta do Microsoftu i w przeciągu zwykle 24 godzin na Twoim koncie będzie możliwe już aktywowanie statusu placówki edukacyjnej. Od tej chwili będziesz mógł dokonywać zakupu i podpinać licencje edukacyjne.

Jak udzielić administracji delegowanej?

 1. Otrzymany link od pracownika Sklepu CentrumXP wklej w przeglądarce internetowej w trybie prywatnym.
 2. Następnie kliknij przycisk Zaloguj się i zaloguj się, używając konta administratora globalnego.
 3. W następnym kroku zaznacz opcję Tak, warunki administracji delegowanej zostały przeczytane i zrozumiane.
 4. Na koniec potwierdź chęć udzielenia administracji delegowanej naszej firmie, klikając przycisk Autoryzuj dostawcę CSP.
 5. Aby upewnić się, że administracja delegowana została poprawnie przydzielona, przejdź do centrum administracyjnego, zakładki Ustawienia i sekcji Relacje partnerów - w tym miejscu widnieć powinna firma Onex Group (właściciel Sklepu CentrumXP).

Jak zweryfikować się w Microsoft jako placówka edukacyjna?

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia