Automatyczne usuwanie bibliotek DLL z pamięci

Automatyczne usuwanie bibliotek DLL  z pamięci

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 9/25/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 18561

Podczas uruchamiania przez nas jakichkolwiek programów, gier itp. system ładuje wszystkie ich biblioteki do pamięci komputera. Po zakończeniu pracy z takimi aplikacjami pamięć nie jest zwalniana, dopiero restart komputera czyści pamięć z nadmiaru zbędnych bibliotek DLL, co znacznie przyspiesza i zwiększa wydajność pracy, jednak mała modyfikacja rejestru umożliwi nam automatyczne czyszczenie zawartości pamięci bez ponownego uruchamiania systemu.

Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając na Start, Uruchom... i wpisując polecenie regedit. W tym momencie naszym oczom pojawi się wspomniane wcześniej narzędzie, następnie odszukujemy i otwieramy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\
Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
.

Kolejnym etapem będzie stworzenie nowej wartości DWORD w kluczu podanym wcześniej, by tego dokonać klikamy prawym przyciskiem myszy w prawej części Edytora rejestru i z menu kontekstowego wybranie opcji Nowy i Wartość DWORD. Nowo stworzonej wartości nadajemy nazwę AlwaysUnloadDLL oraz wartość 1. Następnie zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer w celu wprowadzenia dokonanych zmian.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia