iTunes już dostępny w Sklepie Microsoft!

iTunes już dostępny w Sklepie Microsoft!

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 4/27/2018, 10:50 AM

Liczba odsłon: 1794

Rok temu podczas konferencji Build 2017 Microsoft zaskoczył uczestników i zapowiedział, że do Sklepu Microsoft trafią aplikacje Spotify oraz iTunes. O ile Spotify niedługo później faktycznie można było pobrać ze Sklepu, tak iTunes nadal pozostawał tylko obietnicą. Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego Apple tak długo zwlekał z publikacją iTunes w Sklepie Microsoft, ale mówi się, że deweloperzy chcieli zapewnić maksymalną funkcjonalność, oferowaną przez odtwarzacz. Dzisiaj aplikacja jest już dostępna do pobrania, co na pewno ucieszy fanów produktu.

iTunes już dostępny w Sklepie Microsoft

Konferencja Build 2018 zaplanowana jest na początek maja, więc niecały rok po ogłoszeniu prac nad wprowadzeniem iTunes do Sklepu Microsoft, mamy oficjalną informację, że iTunes można już zainstalować z poziomu Sklepu. Co to tak naprawdę oznacza dla fanów odtwarzacza Apple? Otóż użytkownicy systemu Windows mogli korzystać z programu już od dłuższego czasu. Oficjalna witryna iTunes podaje, że aplikacja jest dostępna do pobrania dla systemu Windows 7 i nowszych w edycjach 32 i 64 bitowych, w aktualnej wersji 12.7.4, ale... Posiadanie iTunes będącego aplikacją Win32 wiązało się z notorycznymi powiadomieniami o aktualizacjach i propozycjami zainstalowania lub wykupienia kolejnych usług Apple. Teraz, po wprowadzeniu iTunes do Sklepu Microsoft, aplikacja będzie aktualizowała się automatycznie bez powiadamiania o tym użytkownika i nie będą wyświetlane natarczywe zachęty do korzystania m.in. z iCloud.

Żeby móc pobrać i zainstalować iTunes ze Sklepu Microsoft, należy posiadać system Windows 10 Fall Creators Update w kompilacji o numerze przynajmniej 16299. Dostępne są edycje 32 i 64 bitowe, co przy okazji oznacza, że odtwarzacz Apple nie jest dostępny dla użytkowników Windows 10 Mobile, ale to już nie powinno nikogo zaskakiwać. Posiadacze urządzeń z procesorami opartymi na architekturze ARM będą mogli pobrać aplikację w wersji 32-bitowej.

iTunes dostępny w Sklepie Microsoft ma rozmiar niespełna 500MB. To dosyć dużo, ale należy pamiętać, że program zapewnia ogromną funkcjonalność - odtwarza nie tylko muzykę, ale również filmy czy seriale. W iTunes dostępna jest też usługa Apple Music, umożliwiająca słuchania muzyki bez konieczności pobierania plików. Dodatkowo użytkownicy smartfonów iPhone będą mogli przekazywać pliki multimedialne do komputera.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia