Znamy wstępną rozpiskę sesji na Microsoft Build 2019

Znamy wstępną rozpiskę sesji na Microsoft Build 2019

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2019, 10:56 PM

Liczba odsłon: 1570

Przed dwoma miesiącami Microsoft oficjalnie zapowiedział konferencję Build 2019. Wydarzenie będzie miało miejsce w Washington State Convention Center w Seattle i potrwa trzy dni - od 6 do 9 maja (od poniedziałku do środy). Choć z nazwy jest to konferencja deweloperska i dedykowana jest przede wszystkim deweloperom, to tak naprawdę zainteresuje ona każdego fana technologii.

W zapowiedzi Microsoft dość zdawkowo opisywał, czego po tegorocznym evencie można się spodziewać. Tak właściwie były to same frazesy - że poznamy najnowsze narzędzia deweloperskie, technologie i sposoby tworzenia oprogramowania, doświadczymy wglądu w przyszłość rozwoju oprogramowania, połączymy się ze społecznością etc. Te założenia towarzyszą jednak każdej konferencji Build. Nas interesuje to, o czym konkretnie będzie mowa. A teraz już w końcu wiemy. Gigant udostępnił bowiem wstępną rozpiskę sesji. Ich katalog na chwilę obecną zawiera nazwy i opisy 122 sesji. Na tym pewnie się nie skończy, ale już teraz daje nam to dobry obraz tego, o czym będzie mowa w kuluarach - bo pamiętajmy, że najbardziej medialnymi wydarzeniami będą oczywiście keynote'y.

O czym więc będą traktować sesje tematyczne? Wymieńmy parę ciekawszych zagadnień: Computer Vision, .NET, dostępność w procesie rozwoju oprogramowania, Adaptive Cards, AI w Power BI, aplikacje dla chmury hybrydowej w Azure Stack, automatyzacja z Microsoft Graph, Azure AI, Azure IoT, Azure Machine Learning, Azure Data Studio, Azure Kinect, Azure Stream Analytics, Azure Conversational AI, bezpieczeństwo w Azure, SeeingAI, GitHub, integracja danych bez używania kodu, usługi kognitywne (poznawcze) dla firm, Common Data Model, debugowanie w Visual Studio 2019, projektowanie odpowiedzialności w AI, DevOps w kontekście aplikacji dla Windows oraz Azure Kubernetes Service, uwierzytelnianie bezhasłowe, Fluent Design System, Microsoft Flow, Reinforcement Learning w Xbox, Infrastructure as Code, aplikacje Mixed Reality z Unreal, Windows Virtual Desktop, Microsoft Edge, Open Neural Network Exchange (ONNX), przyszłość C#, Xamarin, ML.NET 1.0, TypeScript, Windows AI Platform i budowanie konwersacyjnych asystentów wirtualnych.

Jako że Build to konferencja dedykowana programistom, sporo uwagi poświęcone będzie tworzeniu aplikacji z użyciem różnych technologii, takich jak Python, TensorFlow, Visual Studio Code, Visual Studio for Mac, MySQL, Power Platform, SharePoint Framework, Azure, PostgreSQL, PWA, Docker, JavaScript i wielu, wielu innych.

Konferencja co roku jest transmitowana online i jak co roku możecie spodziewać się relacji na żywo na CentrumXP. Bądźcie wtedy z nami!

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia