Zdjęcia integrują się z Designerem na Windows 11

Zdjęcia integrują się z Designerem na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/17/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 441

Windows Insiderzy w kilku regionach mogą korzystać z nowej integracji, która pozwala wysyłać obrazy z aplikacji Zdjęcia do aplikacji Microsoft Designer. Jeśli jeszcze nie znacie tej ostatniej, to jest to oparta na chmurze apka do projektowania graficznego, która pozwala tworzyć posty na social media, cyfrowe kartki i inne grafiki z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji.

Aktualizacja jest dostępna dla Insiderów na Windows 11 w Dev i Canary Channels, początkowo tylko w USA, UK, Australii, Irlandii, Indiach i Nowej Zelandii. Jak to działa? Kiedy masz otwarty obraz z aplikacji Zdjęcia, kliknij ikonę Microsoft Designer na pasku tytułu, a obraz ten zostanie otwarty w Designerze w Twojej domyślnej przeglądarce internetowej.

Zdjęcia integrują się z Designerem na Windows 11

Microsoft Designer pozwala Ci stosować szablony, dodawać efekty wizualne i korzystać z narzędzi AI, aby dalej obrabiać grafikę – na przykład inteligentnie usunąć tło ze zdjęcia i wygenerować nowe tło. Jak to zrobić?

  1. Zaznacz zdjęcie i wybierz Remove background na pasku narzędzi AI tools.
  2. W panelu po lewej wybierz Visuals, a następnie Generate i w polu tekstowym wpisz prompt, np. city, panoramic, high detail. Po chwili generatywna sztuczna inteligencja pokaże rezultaty.
  3. Kliknij wygenerowany obraz, aby wstawić go na kanwę.
  4. Na górnym pasku narzędzi kliknij Set as background, aby ustawić obraz jako tło. Możesz też skorzystać z paska bocznego Ideas, aby wypróbować inne układy warstw.

Zdjęcia integrują się z Designerem na Windows 11

Integracja jest dostępna w aplikacji Zdjęcia w wersji 2024.11040.16001.0 lub nowszej. Zaloguj się na darmowym koncie Microsoft, aby wypróbować funkcje Designera (obecnie w wersji preview).

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/04/16/windows-photos-adds-new-microsoft-designer-integration/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia