Windows Terminal Preview 1.16 z obsługą motywów i nowym silnikiem

Windows Terminal Preview 1.16 z obsługą motywów i nowym silnikiem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2022, 2:26 PM

Liczba odsłon: 1696

Windows Terminal otrzymał przedpremierową aktualizację do wersji v1.16.252. Dwie najważniejsze zmiany to obsługa motywów (kilka przykładów widać na grafice powyżej) oraz nowy silnik renderowania tekstu. Dodano też szereg innych zmian w obszarach UI, interakcji, zgodności i nie tylko.

Windows Terminal Preview v1.16.252 obsługuje teraz motywy. Aby to podkreślić Microsoft zmienił domyślną kompozycję na Windows Dark. W razie chęci można zmienić ją na dowolną inną. Program otrzymał też nowy silnik renderowania tekstu, który jest domyślnie włączony w kompilacjach Preview. Silnik ten wspiera ustawienia experimental.pixelShaderPath i experimental.retroTerminalEffect oraz kilka innych opcji, w tym podkreślanie/przekreślanie/hiperłącza wierszy. Dodano też całkiem sporo zmian w obsłudze kolorów i interfejsu użytkownika (UI).

Windows Terminal - kompozycje (motywy)

Niektóre z pozostałych zmian to wykrywanie tytułu, gdy Terminal uruchamia się domyślnie z pliku LNK, nowe akcje zaznaczające wyniki wyszukiwania w tęczowych kolorach, dopracowane interakcje w trybie zaznaczania, przyciski szybkiego dostępu dla kodu źródłowego i wypełniania feedbacku, dostosowanie odwróconych kursorów, by uniknąć nakładania się kolorów, przewijanie do góry ekranu po wybraniu "Zaznacz wszystko" i zaprzestanie usuwania nowych wierszy przy wklejaniu wielowierszowym.

Pełny changelog można sprawdzić na stronie Windows Terminal na GitHub.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia