Wczesna wersja rozwojowa Office 2024 jest już dostępna

Wczesna wersja rozwojowa Office 2024 jest już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2023, 1:47 PM

Liczba odsłon: 1599

Parę dni temu do Internetu trafiły pierwsze zrzuty ekranu z Office 2024. Oznaczało to, że ktoś (Microsoft albo ich autor) korzysta już z tej wersji. XDA Developers podaje sposób na uzyskanie wczesnego dostępu, z którego może skorzystać każdy. Nie jest to jednak takie proste.

XDA Developers prezentuje nowe zrzuty ekranu z "Microsoft Office LTSC Professional Plus 2024 Preview". Oprócz tego, że pokazują one tym razem ciemny motyw, okienko pobierania i monit z prośbą o akceptację warunków licencyjnych oraz ikonami aplikacji, nie widać na nich niczego nowego. Powód jest prosty. Jak pisze Skanda Hazarika, obecnie kawałki 2024 są mniej więcej takie same, jak wydanie LTSC 2021. Oczywiście Microsoft zaczął przenosić trochę fajnych, nowych funkcji z nadrzędnych kanałów, ale jest zdecydowanie za wcześnie, by trafić na cokolwiek znaczącego.

Office 2024

Sposób pozyskania Office 2024 już teraz jest dość skomplikowany i Skanda Hazarika zaleca wykonanie pełnej kopii zapasowej PC przed jego zastosowaniem. Pakiet pobierany jest z kanału DevMain, na poły publicznego kanału aktualizacji przeznaczonego dla pracowników Microsoftu do testowania wydań przed publikacją dla klientów. Nie wymaga on jednak specjalnych poświadczeń. Sposób wymaga ponadto użycia dwóch projektów open-source od dewelopera abbodi1406: "Yet Another Office Click To Run URL Generator" (YAOCTRU) oraz "Yet Another Office Click To Run Installer" (YAOCTRI). Instrukcja krok po kroku znajduje się w artykule XDA Developers (link pod artykułem).

Office 2024

Ta wersja Office'a jest instalowana z użyciem licencji woluminowej, dlatego nie można jej aktywować kluczem wersji detalicznej. Korzysta ona z klucza klienta Key Management Services (KMS), który jest używany wewnętrznie, więc czas korzystania z tego wydania jest ograniczony. Aby odinstalować Office 2024 i wrócić do poprzedniej wersji, można skorzystać z narzędzia Office Scrubber tego samego dewelopera.

Dostępność tej wersji traktujemy raczej jako ciekawostkę i nie zamierzamy jej pobierać do testów, gdyż nie ma specjalnie czego testować. Po pierwsze, nawet gdyby było, to i tak zostałoby to zaczerpnięte z wcześniejszych aktualizacji w Microsoft 365, a po drugie, lepiej jest poczekać na wersje Public Preview, które zapewne pojawią się w przyszłym roku.

Źródło: https://www.xda-developers.com/microsoft-office-2024-coming/