Ulepszone przeciąganie kart Eksploratora w Windows 11 (build 23451 w Dev Channel)

Ulepszone przeciąganie kart Eksploratora w Windows 11 (build 23451 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/5/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1268

Wcześniej w tym roku Microsoft wprowadził do Windows 11 w Dev Channel trochę ulepszeń Eksploratora plików, w tym możliwość przeciągania kart poza okno i między oknami. Doświadczenie było mocno nieoszlifowane, ale zmieniło się to we wczorajszej aktualizacji.

W wydanej wczoraj kompilacji 23451 w Dev Channel pojawiły się ulepszenia, których Microsoft nie odnotował w oficjalnym changelogu... I nic dziwnego, bowiem są one domyślnie zablokowane i ukryte, jednak użytkownicy dotarli do ustawień, które pozwalają je włączyć. Jak donosi leakster PhantomOfEarth na Twitterze, Eksplorator plików oparty na WinAppSDK oferuje znacznie płynniejsze i bardziej niezawodne doświadczenia obsługi kart.

Build 23451 wprowadza ponownie ulepszone przeciąganie kart Eksploratora plików, wliczając w to możliwości przeciągania kart między oknami oraz przeciągania karty poza okno, aby otworzyć ją w nowym oknie! Teraz z mniej dziwną implementacją i działające z Eksploratorem plików WASDK, choć nadal ukryte — pisze PhantomOfEarth.

Ulepszenia przeciągania kart można włączyć na własną odpowiedzialność za pomocą narzędzia ViveTool. Odpowiada za to polecenie vivetool /enable /id:39661369.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia