Terry Myerson, szef grupy Windows and Devices, opuszcza Microsoft

Terry Myerson, szef grupy Windows and Devices, opuszcza Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/29/2018, 7:54 PM

Liczba odsłon: 2563

W starszej kadrze kierowniczej Microsoftu następują poważne zmiany. Z firmy odchodzi jedna z najbardziej znanych postaci, Terry Myerson, weteran Microsoftu z 21-letnim stażem. Ponadto w wielu najważniejszych działach stanowiska kierownicze obejmują nowe osoby. Gigant ogłosił też utworzenie dwóch nowych zespołów inżynieryjnych. Czym zajmował się Myerson i skąd potrzeba kolejnej restrukturyzacji? O tym poniżej.

Terry Myerson

Okazuje się, że odejście Myersona z Microsoft było planowane od dłuższego czasu. W obszernej wiadomości od CEO, Satyi Nadelli, czytamy najpierw o czynnikach, które kształtować będą następną fazę innowacji firmy. Chodzi oczywiście o inteligentną chmurę i inteligentne urządzenia końcowe. Nadella wymienia ponadto trzy aspekty owej innowacji - wyższa moc obliczeniowa na obu krańcach spektrum, rosnące możliwości AI i zbliżenie światów fizycznego i wirtualnego. CEO uważa, że technologie te są ogromną szansą dla wszystkich, ale też sporą odpowiedzialnością dla ich twórców, stąd potrzeba zmian w tzw. obszarach rozwiązań Microsoftu (Solution Areas).

Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim wydaje się jednak odejście lidera grupy Windows and Devices, fundamentalnej dla Microsoft. Oto jak wyjaśnia to Satya Nadella: "Ze zmianami wiążą się przejścia, a jedno z naszych planowanych przejść dotyczy Terry'ego Myersona, który swój następny rozdział poprowadzi poza Microsoft. Terry był instrumentalny w pomaganiu mi z dotarciem do tej nowej struktury organizacyjnej i głęboko doceniam jego zwierzchnictwo i wgląd, jako że wspólnie pracowaliśmy nad możliwościami, które się wyłoniły. Przez ostatnie kilka lat Terry i zespół WDG przetransformowali Windows, by stworzyć bezpieczny, zawsze aktualny, nowoczesny OS. Jego mocny wkład w Microsoft, gdy na przestrzeni 21 lat kierował najpierw Exchange, a na końcu Windows 10, zostawia po sobie prawdziwą spuściznę. Chcę podziękować Terry'emu za jego zwierzchnictwo nad moim zespołem i w Microsoft. Będzie ze mną pracował nad tym przejściem przez najbliższe miesiące".

Zobaczmy teraz, co oprócz odejścia Myersona z WDG zmieni się na wysokich szczeblach kierowniczych w Microsoft:

 • Terry Myerson, lider Windows and Devices, odchodzi z firmy.
 • Rajesh Jha, EVP grupy Office, pokieruje teraz grupą Experiences & Devices.
 • Panos Panay to nowy Chief Product Officer w Microsoft, odpowiedzialny za sprzęt.
 • Joe Belfiore pokieruje grupą odpowiedzialną za doświadczenia Windows.
 • Kudo Tsunoda będzie nadal kierował grupą New Experiences and Technology, odpowiedzialną za Paint 3D, aplikację Zdjęcia i nie tylko.
 • Brad Anderson będzie nadal kierował działami Enterprise Mobility i Management.
 • Scott Guthrie pokieruje nowym zespołem skupionym na Cloud + AI Platform.
 • Jason Zander to nowy EVP w Azure.
 • Alex Kipman pokieruje nowym zespołem AI Perception & Mixed Reality (MR), który połączy wszystkie zasoby Microsoftu związane z mową, obrazem, MR i innymi zagadnieniami percepcji.
 • Eric Boyd pokieruje nowym działem AI Cognitive Services & Platform.
 • Harry Shum będzie nadal kierował zespołem AI + Research, który będzie wspomagał wszystkie pozostałe zespoły w obszarze kluczowych osiągnięć technologicznych.
 • Komitet AETHER (AI and Ethics in Engineering and Research), kierowany przez Harry'ego Shuma i Brada Smitha, skupi się na proaktywnym formułowaniu wewnętrznych zasad powiązanych z AI.

Komunikaty, teksty i wypowiedzi Terry'ego Myersona cytowaliśmy na łamach portalu CentrumXP niezliczoną ilość razy, czy to podczas relacji na żywo z konferencji Build, czy odnosząc się do artykułów na blogach Microsoftu. Czy to koniec? Nie. Myerson opublikował swoistą mowę pożegnalną, w której odnosi się również do... klęski, jakiej doświadczył Windows Phone. Tematem zajmiemy się w tym tekście.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia