Project xCloud stanie się częścią Xbox Game Pass Ultimate - bez dodatkowych opłat!

Project xCloud stanie się częścią Xbox Game Pass Ultimate - bez dodatkowych opłat!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/16/2020, 5:15 PM

Liczba odsłon: 2306

O tym, że usługa streamingu gier Project xCloud zostanie włączona do Xbox Game Pass, mówiło się nieoficjalnie już od dłuższego czasu. Dopiero jednak dziś nadeszło oficjalne potwierdzenie. Szef działu Xbox i grupy Gaming w Microsoft, Phil Spencer, w obszernym poście na blogu pisze o nowej generacji gamingu i planach rozszerzenia korzyści płynących z członkostwa w Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox Game Pass Ultimate, czyli najbardziej wszechstronna subskrypcja z tej rodziny, łączy Game Pass na PC i konsole Xbox z kontem Xbox Live Gold. Niebawem dołączy do nich kolejna usługa:

Nareszcie dziś ogłaszamy, że we wrześniu w obsługiwanych regionach połączymy Xbox Game Pass i Project xCloud bez dodatkowych opłat dla członków Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki chmurowemu gamingowi w Game Pass Ultimate będziecie mogli grać w ponad 100 tytułów Xbox Game Pass na swoich telefonach i tabletach. A ponieważ Xbox Live łączy się na wielu urządzeniach, możecie grać razem z blisko 100 milionami graczy Xbox Live na całym świecie. Kiedy więc ukaże się Halo Infinite, wraz z przyjaciółmi będziecie mogli grać wspólnie i zanurzyć się w uniwersum Halo jako Master Chief — gdziekolwiek się udacie i na wszystkich urządzeniach.

Gaming chmurowy w Xbox Game Pass Ultimate oznacza, że wasze gry nie są dłużej przykute do salonu. Możecie łączyć się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej z przyjaciółmi i rodziną poprzez granie. Tak jak robicie to w usługach streamingu filmów i muzyki, gdy gaming w chmurze wejdzie do Xbox Game Pass Ultimate, będziecie mogli kontynuować granie tam, gdzie je skończyliście, na każdym z waszych urządzeń.

— Phil Spencer, szef działu Xbox i grupy Gaming w Microsoft

Xbox Game Pass Ultimate już w swojej dotychczasowej postaci oferował spore oszczędności w porównaniu do scenariusza zakupu zawartych w nim usług oddzielnie. Co więcej, już od wielu miesięcy obowiązuje promocja, dzięki której subskrypcję wykupimy za 4 zł/miesiąc, czyli ze zniżką 93%. Dodanie do pakietu streamingu xCloud nie będzie wiązało się z podniesieniem abonamentu, co jest naprawdę świetną informacją!