Premiera Windows 11 22H2 Moment 1 i W10 22H2. To był tydzień z Microsoft 240

Premiera Windows 11 22H2 Moment 1 i W10 22H2. To był tydzień z Microsoft 240

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/22/2022, 10:00 AM

Liczba odsłon: 5655

Czas na kolejne podsumowanie najważniejszych i najciekawszych newsów z ostatnich 7 dni. W dzisiejszym wydaniu To był tydzień z Microsoft podsumowujemy premiery dużych aktualizacji dla Windows 11 22H2 - "Moment 1" oraz dla Windows 10 - 22H2. Ponadto przedstawiamy pierwsze wideo ukazujące wygląd nadchodzących zmian w Microsoft 365, a także zamieszczamy linki do prototypowej tapety z Windows 11, która nigdy wcześniej nie ujrzała światła dziennego.

Windows 10 22H2 oficjalnie wydany!

Microsoft we wtorek rozpoczął wdrażanie najnowszej aktualizacji funkcjonalnej dla systemu Windows 10. Aktualizacja Windows 10 22H2 jest już dostępna za pośrednictwem Windows Update, a także narzędzia Media Creation Tool, umożliwiającego utworzenie nośnika instalacyjnego lub pobranie obrazu ISO.

Jak na razie gigant nie opublikował listy zmian w aktualizacji, ale z wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że aktualizacja 22H2 dla Windows 10 nie wnosi nic nadzwyczajnego. Skupia się ona na dostarczeniu zbioru poprawek, a także "ograniczonego zestawu funkcji skoncentrowanych na produktywności i zarządzaniu".

Windows 10 22H2

Windows 11 22H2 z kartami w Eksploratorze plików oficjalnie wydany!

Microsoft w tym tygodniu publicznie wydał obiecaną drugą partię nowości dla systemu Windows 11 22H2. Aktualizacja znana również jako "Moment 1" jest już dostępna jako aktualizacja opcjonalna w Windows Update dla wszystkich posiadaczy Windows 11 22H2 z komputerami, na których nie wystąpiły wcześniej problemy blokujące otrzymywanie nowych aktualizacji. Ta aktualizacja zostanie wydana również podczas listopadowego Patch Tuesday.

Co nowego w Windows 11 22H2 "Moment 1"?

  • Ulepszono Eksplorator plików. Zawiera teraz karty ułatwiające organizowanie sesji Eksploratora plików, tak jak robisz to w Microsoft Edge. Na nowej stronie głównej Eksploratora plików możesz przypiąć ważne pliki, aby uzyskać szybki i łatwy dostęp. Korzystając z możliwości Microsoft OneDrive, możesz przeglądać działania swoich współpracowników na udostępnionych plikach. Dodano również spersonalizowane sugestie na podstawie Twojego konta Microsoft 365.
  • Windows 11 22621.608

  • Dodano sugestie działań podczas kopiowania elementów. Na przykład, gdy kopiujesz numery telefonów lub przyszłe daty, dodano sugestie, takie jak nawiązywanie połączenia z Teams lub Skype lub dodawanie wydarzenia w aplikacji Kalendarz.
  • Dodano menu przepełnienia paska zadań. Pasek zadań oferuje punkt wejścia do menu, które pokazuje wszystkie przepełnione aplikacje w jednym miejscu.
  • Możesz teraz udostępniać na większej liczbie urządzeń. Możesz odkrywać i udostępniać innym urządzeniom, w tym komputerom stacjonarnym, korzystając z udostępniania w pobliżu.

Przedstawiamy tapetę Windows 11, która nigdy nie została wydana

W trakcie projektowania Windows 11 gigant z Redmond pracował nad różnymi wariantami nowej domyślnej tapety, która miała być zupełnie czymś innym, niż tym, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni w Windows 10. Nie ma co ukrywać, że tapeta z 10-tki mocno odbiegałaby od stylu Jedenastki. Ostateczną wersją tapety nazwanej Bloom jest niebieska abstrakcyjna grafika przypominająca nieco tkaninę.

Wczesna tapeta Bloom Windows 11

Okazuje się jednak teraz, że jedną z wcześniejszych prototypowych tapet była grafika przypominająca płatki kwiatu, także w niebieskiej kolorystyce. Zresztą widać duże podobieństwo do finalnego tła Windows 11.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy tapetę w kilku rozdzielczościach do pobrania tutaj.

Dużo poprawek i kilka nowości w Windows 11 (build 25227 w Dev Channel)

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację do builda 25227 w kanale deweloperów. Wśród głównych zmian należy wymienić ulepszone zarządzanie aktualizacjami, powiadomienia w menu Start, nowy układ widżetów, a także sporą listę poprawek. Ponadto Windows 11 w kompilacji 25227 został udostępniony w postaci obrau ISO, który możecie pobrać ze strony Microsoftu.

Pełną listę zmian opublikowaliśmy tutaj.

Windows Insider build 25227

Tak będzie wyglądała nowa aplikacja Microsoft 365

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział, że aplikacja Office dostępna na komputerach z Windows i urządzeniach mobilnych wkrótce zmieni nazwę na Microsoft 365. Tym samym gigant z Redmond zamierza ujednolicić nazewnictwo swoich produktów. Ponadto aplikacja otrzyma zupełnie nowe logo i ikonę, niepowiązaną z ikoną Office, którą przecież tak dobrze znamy od wielu lat.

Dziś już wiemy, jak będzie wyglądał Microsoft 365 w przeglądarce internetowej. Microsoft zaprezentował to na najnowszym wideo, które umieszczamy poniżej:

I to aż tyle, jeśli chodzi o najciekawsze tematy z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na portalu CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku, Instagramie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do naszych najnowszych artykułów, gdzie ostatnio poruszaliśmy wiele kwestii związanych z aplikacją Teams, chmurą OneDrive i pakietem Microsoft 365. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!