PowerToys z launcherem w stylu Szybkich ustawień Windowsa 11

PowerToys z launcherem w stylu Szybkich ustawień Windowsa 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/2/2022, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1249

Microsoft PowerToys to już całkiem przepastny zestaw narzędzi. Znalezienie potrzebnego narzędzia na dość długiej liście w aplikacji uruchomieniowej może być trochę kłopotliwie, dlatego deweloperzy z Microsoft pracują nad wygodniejszym, bardziej podręcznym launcherem przywodzącym na myśl Szybkie ustawienia w Windows 11.

Nowy launcher PowerToys będzie otwierał się z prawego dolnego rogu ekranu, podobnie jak Szybkie ustawienia w Windows 11. Aby otworzyć wysuwane menu z naszymi ulubionymi, przypiętymi aplikacjami, wystarczy kliknąć ikonę aplikacji w obszarze powiadomień. Następnie wystarczy jedno kliknięcie, by uruchomić wybrane narzędzie. Skróty do narzędzi przypominają te w szybkich ustawienia, takie jak Bluetooth, Wi-Fi, Hotspot mobilny, Skupienie itd.

PowerToys - menu

Oprócz skrótów do narzędzi launcher zapewni też dostęp do dokumentów, ustawień i aktualizacji. Prototyp tego menu możecie zobaczyć na powyższym GIF-ie. Według deweloperów prace nad funkcją są ciągle w toku, a główny twórca mówi, że jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia. Postępy w pracach można śledzić na stronie PowerToys w GitHub.

PowerToys można pobrać bezpłatnie z GitHub i Microsoft Store.