Opera GX wydana w Microsoft Store

Opera GX wydana w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/20/2021, 1:44 PM

Liczba odsłon: 3516

Opera uruchomiła swoją przeglądarkę gamingową Opera GX na targach E3 w 2019 roku. Szybko okazała się ona sukcesem. Wyjątkowy interfejs, integracje z komunikatorami i apkami społecznościowymi czy funkcje pokroju Hot Tabs Killer sprawiły, że przeglądarka stała się popularna nie tylko wśród graczy. Teraz tę gamingową wersję Opery można pobrać również z nowego Microsoft Store.

Wprowadzenie Opery GX do Microsoft Store oznacza, że użytkownicy Windows mają łatwiejszy dostęp i większy wybór w kwestii preferowanej przeglądarki. Najnowsza wersja GX ma również natywny dostęp do Discorda i Twitcha na pasku bocznym, a także integrację z Razer Chroma i Corsair iCUE, co oznacza, że możecie synchronizować reaktywne oświetlenie z działaniami przeglądarki. Dodatkowo Opera GX zawiera teraz grę offline Operius, nową kosmiczną strzelankę zręcznościową, w którą można grać w przeglądarce, gdy sieć Wi-Fi jest wyłączona.

Microsoft Store jest dla Opery świetnym i odpowiednim kanałem dystrybucji oraz sposobem bezpośredniego dotarcia do użytkowników Windows, ponieważ mogą oni teraz pobrać przeglądarkę Opera GX bezpośrednio w swoim systemie operacyjnym, bez konieczności szukania jej w sieci. A łatwiejszy dostęp do Opery GX oznacza, że użytkownicy otrzymują bezpłatny, nieograniczony, wbudowany VPN i bloker reklam, a także wbudowane komunikatory i sieci społecznościowe na pasku bocznym, dzięki czemu użytkownicy Windows, którzy lubią gry, mogą uzyskać prawdziwą alternatywę przeglądarki, która jest przeznaczona dla nich.

— Julia Szyndzielorz, Senior Public Relations Manager w Opera

Wprowadzenie najpierw Opery (we wrześniu), a teraz Opery GX do Sklepu Microsoft stało się możliwe dzięki jego nowym, bardziej otwartym zasadom. Microsoft Store otworzył się na więcej rodzajów aplikacji, wliczając w to przeglądarki oparte na własnych silnikach. Skorzystali z tego już m.in. dostawcy Firefoksa i Yandex Browser.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia