Oficjalny dysk SSD 1 TB dla Xbox Series X/S od Seagate. Ile to kosztuje?

Oficjalny dysk SSD 1 TB dla Xbox Series X/S od Seagate. Ile to kosztuje?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/24/2020, 3:37 PM

Liczba odsłon: 4730

Xbox Series S jako bardziej budżetowa i pozbawiona napędu konsola oferuje jedynie 512 GB pamięci SSD (w porównaniu do 1 TB i obecności napędu w Xbox Series X). Co prawda dzięki teksturom niższej rozdzielczości i technologii Intelligent Delivery rozmiary instalacji mogą być mniejsze, ale jednak 512 GB to wciąż trochę mało. A dla hardkorowych graczy również i 1 TB może nie wystarczyć. Jednak od czego są rozszerzenia pamięci? Gniazdo podpisane jako "STORAGE EXPANSION" aż prosi się o użycie. W końcu też jest oficjalny produkt, który do niego pasuje.

Xbox Series X i S są pierwszymi konsolami Microsoftu z wbudowanymi dyskami NVMe SSD, które przy udziale kilku unikatowych technologii oferują prędkości do 2,4 GB/s dla surowych danych. Microsoft wie, że dla części graczy 0,5 lub 1 TB to za mało, dlatego umożliwia rozszerzenie pamięci zewnętrznym dyskiem SSD, który dopasowuje się do prędkości tego wewnętrznego. Pierwszy oficjalny model wyprodukował Seagate. Wiemy już, kiedy trafi do sprzedaży i ile będzie kosztował.

1TB Game Drive for Xbox Series X and Series S External Custom PCI Express Gen4 x2 (NVMe) Solid State Drive (model STJR1000400) od Seagate pojawił się właśnie w przedsprzedaży w sklepie internetowym Best Buy. Jego cena wynosi 219,99 USD, czyli około 860 zł. Jako PCIe Gen4 x2 SSD z pojemnością 1 TB nie odstaje od standardowych SSD-ków o podobnej specyfikacji. Kluczowe funkcjonalności podane przez producenta to:

  • Płynny gameplay: dysk został zaprojektowany w partnerstwie z Xbox, aby płynnie uruchamiać gry na Xbox Series X z wewnętrznego SSD lub karty rozszerzającej — bez poświęcania grafiki, latencji, czasów ładowania lub fps-ów.
  • Ekskluzywność dla Xbox: jest to jedyna dostępna karta rozszerzeń, która replikuje Xbox Velocity Architecture, zapewniając szybsze ładowanie, bogatsze środowiska i większą immersję gry.
  • Szybkie wznawianie: wsparcie dla technologii Quick Resume, pozwalającej przełączać się między grami w parę sekund.
  • Wysoka pojemność: 1 TB pamięci zwiększa całkowitą pamięć Xbox Series X/S.
  • Gwarancja: święty spokój dzięki 3-letniej gwarancji.

Datę premiery karty pamięci wyznaczono na 10 listopada 2020 roku. Zbiega się ona w czasie z premierą Xbox Series X i S, dzięki czemu gracze od razu będą mogli rozszerzyć pamięć swojej konsoli o dodatkowy terabajt.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia