Office zmienia nazwę i to jeszcze w tym roku!

Office zmienia nazwę i to jeszcze w tym roku!

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/14/2022, 4:30 PM

Liczba odsłon: 1683

Microsoft zapowiedział, że aplikacja Office dostępna na komputery z Windows i urządzenia mobilne wkrótce zmieni nazwę. Tym samym gigant z Redmond zamierza ujednolicić nazewnictwo swoich produktów. Ponadto aplikacja otrzyma zupełnie nowe logo i ikonę, niepowiązaną z ikoną Office, którą przecież tak dobrze znamy od wielu lat.

Historia rebrandingu pakietu Office sięga tak naprawdę 2020 roku. Już wtedy gigant z Redmond dokonał zmiany nazwy subskrypcji Office 365 na Microsoft 365. Na trwającej jeszcze dzisiaj konferencji Ignite 2022, przedstawiciele Microsoftu ogłosili plany zmiany nazwy aplikacji Office. Nowa nazwa to Microsoft 365.

Office zmienia nazwę na Microsoft 365

Wraz z rebrandingiem aplikacji, doczeka się ona kilku nowych funkcji:

  • Nowe typy tworzonych treści i szablonów - strona tworzenia (Create) to miejsce, w którym możesz szybko rozpocząć projekty w kilku aplikacjach platformy Microsoft 365 od pustych szablonów lub gotowych zalecanych szablonów, aby szybciej uzyskać inspirację. Moduł tworzenia jest już dostępny dla wszystkich użytkowników w sieci, Windows i na urządzeniach mobilnych, a więcej typów szablonów pojawi się dla konsumentów w przyszłym roku.
  • Moduł Nowe aplikacje - odkrywaj, uruchamiaj i przypinaj narzędzia, z których najczęściej korzystasz na platformie Microsoft 365. Nowy moduł zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu dla wszystkich użytkowników w sieci Web i Windows oraz na urządzeniach mobilnych w nadchodzących miesiącach.
  • Strona powitalna - umożliwia wyświetlanie stanu subskrypcji usługi Microsoft 365 i śledzenie wykorzystania przestrzeni dyskowej w jednym, łatwym miejscu. Funkcja stanie się dostępna w przyszłym miesiącu dla użytkowników indywidualnych w sieci Web i systemie Windows.
  • Moja zawartość - popularna funkcja dla klientów biznesowych, teraz dostępna do użytku osobistego, Moja zawartość to centralna lokalizacja, w której można przeglądać i uzyskiwać dostęp do wszystkich treści — utworzonych przez Ciebie lub udostępnionych — niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. Funkcja stanie się dostępna w przyszłym miesiącu dla użytkowników indywidualnych w sieci Web i systemie Windows.
  • Kanał - odpowiednia treść oparta na tym, z kim pracujesz i nad czym pracujesz, jest udostępniana za pomocą łatwego do przyswojenia interfejsu, aby uprościć przepływ pracy. Funkcja dostępna jest już dziś dla użytkowników komercyjnych w sieci, Windows i na urządzeniach mobilnych.
  • Tagowanie - nowy sposób grupowania i organizowania treści za pomocą niestandardowych tagów we wszystkich rodzajach treści. Funkcja dostępna już dziś dla użytkowników komercyjnych w sieci i Windows.

Office zmienia nazwę na Microsoft 365

Microsoft planuje również wprowadzić darmową wersję usługi Microsoft 365, a także zwiększyć liczbę funkcji premium w obecnych subskrypcjach Microsoft 365.

Możliwości [Office] przerosły samą markę. Microsoft ma nadzieję, że zmiana nazwy aplikacji na Microsoft 365 pomoże zwiększyć zrozumienie pakietu Office, aby uwzględnić wszystkie nowe rzeczy, które dodajemy.
- Jared Spataro - wiceprezes ds. Modern Work w firmie Microsoft

Office zmienia nazwę na Microsoft 365 - nowe logo i ikona

Nowa aplikacja Microsoft 365 wraz z jej zupełnie nowym logotypem wdrażana będzie stopniowo. Portal internetowy dostępny pod adresem Office.com doczeka się rebrandingu w listopadzie tego roku. Mimo, że do usługi zalogować się będziemy mogli z nowego adresu microsoft365.com, to stary adres Office.com będzie nadal dostępny. Z kolei nowa aplikacja na urządzenia mobilne i dla systemu Windows pojawić się ma w styczniu 2023 roku.

Aktualną ofertę na subskrypcje Microsoft 365 znajdziesz na naszym Sklepie CentrumXP.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia