Nowy interfejs miksera głośności i aktywacji Windows 11 w Dev Channel

Nowy interfejs miksera głośności i aktywacji Windows 11 w Dev Channel

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/23/2023, 9:27 PM

Liczba odsłon: 2118

Windows 11 w kompilacji 25281 otrzymał m.in. ulepszenia wizualne Windows Spotlight i odświeżoną stronę "Grafika" w Ustawieniach. To jednak nie wszystko. Poza zmianami z oficjalnego changeloga użytkownicy znaleźli też dwie ukryte — naszym zdaniem równie ciekawe! To przeprojektowane menu miksera głośności oraz okienko wprowadzania kodu aktywacji.

Mikser głośności w nowej odsłonie w końcu pozwala regulować głośność poszczególnych aplikacji, przełączać się między urządzeniami wyjścia i włączać dodatkowe funkcje, takie jak dźwięk przestrzenny. Nadal potrzeba dodatkowego kliknięcia, aby otworzyć mikser audio, jednak to nic w porównaniu do konieczności przechodzenia do aplikacji Ustawienia czy używania Paska gry tylko po to, aby podgłośnić jedną aplikację.

Mikser głośności w Windows 11

Funkcjonalność jest jeszcze ukryta przed Insiderami. Jak podaje WithinRafael, można ją odblokować za pomocą narzędzia ViveTool. Jej id to 42106010.

Następny przeprojektowany element to okienko wprowadzania kodu produktu, aby aktywować system Windows 11. To kolejny krok w celu zapewnienia spójnego doświadczenia wizualnego we wszystkich zakamarkach systemu. Powyżej porównanie nowego UI (pierwszy slajd) i starego (drugi slajd) autorstwa użytkownika PhantomOfEarth.

Jak widać, nowy design okienka dialogowego prezentuje się bardziej elegancko i stanowi odejście od stylu charakterystycznego dla Windows 8. Również tę funkcję możemy odblokować za pomocą ViveTool (id 42733866).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia