Nowy Wiedźmin wykorzysta silnik Unreal Engine 5

Nowy Wiedźmin wykorzysta silnik Unreal Engine 5

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/22/2022, 1:13 PM

Liczba odsłon: 1948

CD Projekt zaskoczył wczoraj wszystkich, zapowiadając nową grę w uniwersum Wiedźmina. Na temat fabuły nie wiadomo jeszcze wiele poza tym, że ma to być "nowa saga", prawdopodobnie z bohaterem ze Szkoły Cechu Kota. Więcej wiadomo za to na temat strony technicznej gry.

Od wydania ostatniej części trylogii Wiedźmin minie niedługo 7 lat. W tym czasie CD Projekt pracował głównie nad Cyberpunkiem 2077, który zebrał bardzo mieszane recenzje. Mimo kolejnych aktualizacji gra wciąż jest niedopracowana. To nieco dziwne, biorąc pod uwagę, jak świetnie zrobiony był Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tak czy inaczej apetyt fanów Geralta i jego kompanii nie osłabł, a wręcz przeciwnie, serialowa produkcja Netfliksa tylko go pobudziła. Żal nie skorzystać z takiej okazji.

Studio poinformowało wczoraj nie tylko o trwających już pracach nad kolejnym "odcinkiem" serii The Witcher, rozpoczynającym "nową sagę franczyzy", ale też o szczegółach technicznych:

To ekscytujący moment, jako że przechodzimy z REDengine na Unreal Engine 5, rozpoczynając wieloletnie partnerstwo strategiczne z Epic Games. Obejmuje ono nie tylko licencjonowanie, ale też rozwój techniczny Unreal Engine 5, jak również potencjalne przyszłe wersje Unreal Engine w stosownych przypadkach. Blisko współpracujemy z deweloperami z Epic Games, a głównym celem jest pomoc w dostosowaniu silnika do doświadczeń otwartych światów.
— CD Projekt

Twórcy gry dodają, że na ten moment nie mają do przekazania dalszych szczegółów — jak ramy czasowe rozwoju tytułu czy data wydania. REDengine, technologia napędzająca Cyberpunk 2077, nadal będzie używana przy tworzeniu nadchodzącego rozszerzenia tej gry.