Nowości w Copilot dla Microsoft 365 - podsumowanie kwietnia

Nowości w Copilot dla Microsoft 365 - podsumowanie kwietnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/2/2024, 3:11 PM

Liczba odsłon: 407

Copilot dla Microsoft 365 praktycznie co miesiąc otrzymuje nowe funkcje i integracje. Należy on do najgorętszej obecnie rodziny produktów, czyli tych opartych na generatywnej AI, więc jego rozwój jest wyjątkowo intensywny. W tym artykule poznasz najważniejsze zmiany, które dotarły do Copilota w kwietniu lub które dopiero do niego wkraczają.

Copilot dla Microsoft 365 dostępny po polsku

Copilot dla Microsoft 365, oficjalnie uruchomiony w listopadzie 2023 roku, do tej pory był dostępny w okrojonym zestawie języków: angielskim, hiszpańskim, japońskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, włoskim i chińskim. Niektóre jego funkcje radziły sobie co prawda z rozumieniem języka polskiego i udzielaniem w nim odpowiedzi, ale pozostawało to wiele do życzenia.

Teraz najwyraźniej się to zmieni i Copilot odkryje przed nami (oraz naszymi plikami i wiadomościami w języku polskim) pełnię swoich możliwości. 29 kwietnia Microsoft ogłosił, że wprowadza do Copilota dla Microsoft 365 obsługę dodatkowych 16 języków: arabskiego, czeskiego, duńskiego, niderlandzkiego, fińskiego, hebrajskiego, węgierskiego, koreańskiego, norweskiego (bokmal), polskiego, portugalskiego (Portugalia), rosyjskiego, tajskiego, tureckiego i ukraińskiego.

Mimo tego ogłoszenia w chwili publikacji tego tekstu sprawdziliśmy, że nie wszystkie elementy UI wyświetlają się po polsku. Możliwe, że polska lokalizacja dopiero zaczęła być wprowadzana, a nie że jest w pełni dostępna.

Copilot Chat oparty na Graph trafi do Outlooka

W maju będziemy mogli zacząć korzystać z Copilota w Outlooku, aby łączyć się i wnioskować na podstawie Twoich danych w Microsoft Graph, takich jak czaty, dokumenty, spotkania i e-maile. Copilota znajdziesz na pasku narzędzi po lewej stronie w klasycznym Outlook na Windows, nowym Outlook na Windows oraz Outlook dla sieci Web (w przeglądarce).

Copilot Chat oparty na Graph trafi do Outlooka

Lokalne pliki jako oparcie dla promptów Copilota

Copilot dla Microsoft 365 wnioskuje i pracuje z Twoimi (oraz udostępnionymi Tobie) plikami w chmurze. Na czacie możesz zadawać pytania i wydawać polecenia dotyczące plików, wpisując "/" i nazwę pliku. W maju dodana zostanie jeszcze możliwość pisania promptów dotyczących Twoich lokalnych plików na urządzeniu. Wkrótce zostanie też dodana możliwość wklejania linków do plików w OneDrive i SharePoint na czacie Copilota.

Tworzenie i korzystanie z dokumentów Worda z Copilotem

Copilot w Word ma kilka nowych funkcji, które pomogą Ci szybko uzyskać dostęp do informacji podczas tworzenia dokumentów. Gdy zadasz pytanie Copilotowi na czacie w programie Word, odpowiedź zostanie wygenerowana przy użyciu bogatych, skoncentrowanych na ludziach danych i spostrzeżeń w chmurze i Microsoft Graph. Dzięki temu nie musisz wychodzić z Worda, aby zyskać dostęp do tego kontekstu.

Tworzenie i korzystanie z dokumentów Worda z Copilotem

Kiedy korzystasz z funkcji redagowania Copilota w Wordzie, możesz teraz przeredagować tylko konkretną część dokumentu. Podobnie rzecz się ma z podsumowaniami: możesz zaznaczyć fragment tekstu i napisać na czacie Copilota "podsumuj to". Ponadto przy tworzeniu szkicu na podstawie dokumentu z etykietą poufności etykieta ta zostanie automatycznie zastosowana do tworzonego dokumentu.

Copilot w Word - podsumowanie tekstu

Generowanie wielu kolumn z formułami w Excelu

Copilot w Excelu obsługuje teraz generowanie wielu kolumn z formułami z jednego prompta. Zadaj jedno pytanie, a Copilot zwróci dwie kolumny formuł jednocześnie. Możesz np. wydobyć jednocześnie imię i nazwisko, pisząc jeden prompt, i oddzielić te informacje w dwóch kolumnach. Możesz też poprosić Copilota o stworzenie złożonych kolumn z formułami obejmującymi wiele tabeli, korzystających z funkcji XLOOKUP i SUMIF.

Komercyjna ochrona danych czatu i notesu Copilota

Po zalogowaniu w aplikacji mobilnej Copilot na iOS i Androida użytkownicy kwalifikujących się licencji automatycznie otrzymają komercyjną ochronę danych bez dodatkowych opłat. Komercyjna ochrona danych obejmuje też Notes (u kwalifikujących się kont szkolnych i służbowych).

Zarządanie dostępnością Copilota na spotkaniach Teams

Administratorzy Microsoft 365 mogą zarządzać dostępnością Copilota na spotkaniach zespołów poprzez centrum administratora Teams. W tym celu należy wybrać istniejącą zasadę lub utworzyć nową i wybrać "Włączone" lub "Włączone tylko z zachowaną transkrypcją". W tym drugim przypadku z Copilota można korzystać dopiero po spotkaniu, gdy organizator włączył transkrypcję.

Restricted SharePoint Search w wersji Public Preview

Restricted SharePoint Search to ustawienie, które pozwala wyłączyć wyszukiwanie w zasobach organizacji i ograniczyć doświadczenia Enterprise Search oraz Copilot do nadzorowanej listy witryn SharePointa. Użytkownicy nadal mogą dokonywać interakcji z plikami i zawartością, które posiadają lub do których wcześniej uzyskiwali dostęp w Copilocie. Wersja zapoznawcza stała się dostępna w kwietniu, a ogólną dostępność zaplanowano na maj.

Restricted SharePoint Search

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/copilot-for-microsoft-365/what-s-new-in-copilot-april-2024/ba-p/4123808