Nowe opcje zarządzania powiadomieniami w Windows 10 20H1

Nowe opcje zarządzania powiadomieniami w Windows 10 20H1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/17/2019, 9:42 PM

Liczba odsłon: 4065

Do testerów Windows 10 20H1 trafiła w zeszłym tygodniu nowa kompilacja o numerze 18917. Zmiany uwzględnione na liście to - podobnie jak we wcześniejszych kompilacjach - nie wszystko. Insiderzy odkryli nowe kontrolki powiadomień w Centrum akcji, które najwyraźniej udostępniono w ramach testów A/B. Dotarły one i do nas.

Łatwe zarządzanie powiadomieniami od poszczególnych aplikacji

Powiadomienia Powiadomienia

Kiedy otrzymamy powiadomienie, czy to na pulpicie, czy w Centrum akcji, na jego kafelku zobaczymy nową ikonę koła zębatego ("Ustawienia"). Po jej kliknięciu rozwinie się menu, gdzie do wyboru mamy dwie opcje: Przejdź do ustawień powiadomień i Wyłącz powiadomienia dla.... Kliknięcie pierwszej przenosi nas do opcji powiadomień w aplikacji Ustawienia, a kliknięcie drugiej wyłącza powiadomienia od danej aplikacji.

Zarządzanie powiadomieniami - szybki link w Centrum akcji

Powiadomienia

Na samej górze Centrum akcji znajdziemy nowy odnośnik o nazwie Zarządzaj powiadomieniami. Po jego kliknięciu otworzą się Ustawienia na karcie Powiadomienia i akcje. Dzięki temu wystarczą tylko dwa kliknięcia, żeby się tam znaleźć, i nie musimy otwierać Ustawień, wchodzić do kategorii System itd. To dość intuicyjne rozwiązanie - w końcu kiedy jesteśmy w Centrum akcji, od razu chcielibyśmy móc znaleźć jego ustawienia.

Reklama

Zmiany nie zostały jeszcze przez Microsoft opisane, ale zapewne dojdzie do tego niebawem, kiedy testy A/B przekształcą się w otwarte testy dla wszystkich Insiderów.