Nowe doświadczenia Post-OOBE w Windows 11 (build 25936 w Canary Channel)

Nowe doświadczenia Post-OOBE w Windows 11 (build 25936 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/25/2023, 9:37 PM

Liczba odsłon: 841

Pierwsza konfiguracja systemu po instalacji albo aktualizacji (Out Of Box Experience) wpływa na jego dalsze działanie. W najnowszym buildzie Windows 11 Insider Preview w Canary Channel testowane są nowe doświadczenia po tym procesie. Pojawiły się też zmiany związane z dynamicznym oświetleniem, Menedżerem zadań i Ustawieniami, a także kilka poprawek.

Windows 11: nowości w kompilacji 25936 w Canary Channel

Doświadczenia Post-OOBE

Microsoft testuje kilka nowych doświadczeń po ukończeniu procesu OOBE (Out Of Box Experience), czyli pierwszej konfiguracji. Możesz zobaczyć jedno z tych doświadczeń włączonych automatycznie:

  • Po wybraniu "Programowanie" ("Development Intent") na ekranie "Dostosujmy Twoje preferencje" w trakcie OOBE i po zalogowaniu na urządzeniu automatycznie uruchomi się Dev Home.
  • Po wybraniu "Programowanie" ("Development Intent") na ekranie "Dostosujmy Twoje preferencje" w trakcie OOBE i po zalogowaniu na urządzeniu automatycznie uruchomi się aplikacja Get Started z możliwością uzyskania informacji i uruchomienia Dev Home.
  • Po wybraniu "Przywróć" w trakcie OOBE i po zalogowaniu na urządzeniu automatycznie uruchomi się aplikacja Get Started, która pomoże uzyskać informacje o kluczowych aplikacjach i ustawieniach oraz powie Ci, że Windows został przywrócony na tym urządzeniu i jak uzyskać dostęp do przywróconych aplikacji w menu Start i na pasku zadań.

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

  • Przypomnienie o dacie wycofania kompilacji Insider Preview: data wycofania buildów w Canary Channel została zaktualizowana na 15.09.2024, począwszy od builda 25931.

Dynamiczne oświetlenie

  • Dodano możliwość wyboru niestandardowego koloru podświetlenia urządzeń.

Menedżer zadań

Zaktualizowano stronę ustawień Menedżera zadań, aby była dopasowana do zasad designu systemu Windows 11. Obejmuje to bardziej przejrzysty UI oddzielający kategorie w różnych sekcjach i aktualizacje niektórych okien dialogowych samego Menedżera.

Menedżer zadań

Ustawienia

  • Funkcja zakończenia zadania w System > Dla programistów nie wymaga już wcześniejszego włączenia trybu programisty.

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się, co powodowało, że aktualizacje .NET zawieszały się, wymagając restartu w ustawieniach Windows Update w ostatnich buildach Canary.
  • Rozwiązano problemy z opcją "Zakończ zadanie" na pasku zadań, która nie działała lub zamykała więcej niż jedną aplikację.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/08/25/announcing-windows-11-insider-preview-build-25936-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia