Nowa animacja paska zadań w Windows 11

Nowa animacja paska zadań w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/12/2022, 6:48 PM

Liczba odsłon: 2679

Część Insiderów po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji Windows 11 z Dev Channel (build 25179) dostrzegła coś niezwykłego dziejącego się z ich paskiem zadań. Wygląda na to, że Microsoft zaczął testy A/B nowej animacji zapełniania paska ikonami aplikacji. Co ciekawe, można ją włączyć również ręcznie.

Zmiana animacji "populacji" paska zadań ikonami jest dość subtelna, niemniej jednak wiele osób ją zauważyło. Do tej pory ikony aplikacji niejako wlatywały na pasek zadań, zaś teraz powiększają się. Najlepiej jest do sobie zobrazować, oglądając porównanie obydwu animacji.

Jak to bywa w Dev Channel, nowe funkcje nie u wszystkich pojawiają się od razu. Tym razem funkcja najprawdopodobniej jest już zaszyta w systemie, ale po prostu nie jest aktywowana u wszystkich. Jeśli jesteście zainteresowani tą zmianą, możecie ją w takim przypadku włączyć samodzielnie, choć wymaga to trochę zachodu. W tym celu:

  1. Pobierz ViveTool z jego repozytorium w GitHub.
  2. Wypakuj pliki w dowolnym miejscu — na przykład C:\Vive.
  3. Uruchom Windows Terminal jako Administrator i przejdź do folderu z plikami ViveTool za pomocą polecenia CD, np.: CD C:\Vive.
  4. Wpisz polecenie: vivetool /enable /id:39072097 i naciśnij Enter.
  5. Uruchom ponownie komputer, aby zastosować zmiany.
  6. Jeśli nie podoba Ci się zaktualizowana animacja paska zadań, użyj polecenia vivetool /disable /id:39072097, aby powrócić do oryginalnego wariantu.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia