Następna wersja Exchange Server dopiero w 2025 roku

Następna wersja Exchange Server dopiero w 2025 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/3/2022, 4:32 PM

Liczba odsłon: 1833

We wrześniu 2020 r. Microsoft zapowiedział następną wersję Exchange Server na drugą połowę 2021 r. Z powodu serii ataków na lokalne serwery Exchange nie udało się jednak zrealizować tego celu. Microsoft zmienił priorytety, aby skupić się na bezpieczeństwie Exchange, a także ogłosił, że ​​następna wersja systemu pocztowego zostanie wydana w drugiej połowie 2025 r., czyli z aż czteroletnim opóźnieniem.

Wprowadziliśmy zmiany do naszego harmonogramu Exchange Server od czasu zapowiedzi z września 2020 r. i dziś jesteśmy podekscytowani, dzieląc się tymi aktualizacjami z wami. Wiemy, że nasi klienci i partnerzy mają powody, by uruchamiać Exchange Server, a my jesteśmy zobowiązani do ich wspierania.

Przesunęliśmy datę wydania następnej wersji Exchange Server na drugą połowę 2025 r. Następna wersja będzie wymagała licencji Server oraz CAL i będzie dostępna jedynie dla klientów z Software Assurance, podobnie jak SharePoint Server i Project Server Subscription Editions. Przekażemy więcej szczegółów związanych z nazwami, funkcjami, wymaganiami i cenami w pierwszej połowie 2024 r.

Utrzymamy obecne daty końca wsparcia dla Exchange Server 2013, Exchange Server 2016 i Exchange Server 2019, jednak planujemy wsparcie dla następnej wersji Exchange Server po 14 października 2025 r. Przenosimy następną wersję Exchange Server do naszych nowoczesnych zasad cyklu życia [Modern Lifecycle Policy], które nie mają końca okresu wsparcia. Planujemy kontynuować obsługę Exchange Server tak długo, jak długo obecne będzie duże zapotrzebowanie na rynku.

— The Exchange Team

Wygląda na to, że zamiast Exchange Server 2021 przyjdzie nam poczekać na Exchange Server 2025 — wersję dużo lepiej dopracowaną, bezpieczną i ze wsparciem "na czas nieokreślony".

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia