Nagrywanie ekranu dotarło do pierwszych użytkowników Narzędzia Wycinanie

Nagrywanie ekranu dotarło do pierwszych użytkowników Narzędzia Wycinanie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/8/2022, 5:30 PM

Liczba odsłon: 1769

W październiku Microsoft zapowiedział, że Windows 11 dostanie natywną aplikację do nagrywania ekranu i eksportowania tego do pliku wideo. Funkcja miała zostać zintegrowana z Narzędziem Wycinanie, które umożliwia m.in. robienie zrzutów ekranu. Tymczasem pierwsi użytkownicy raportują już, że otrzymali dostęp do tej nowej funkcji.

Dzięki integracji nagrywania ekranu z Narzędziem Wycinanie nie będziemy już musieli sięgać po PowerPointa ani programy innych firm, aby nagrać czynności, które wykonujemy na ekranie. Na ogólną dostępność będziemy jednak musieli jeszcze poczekać. Obecnie wiadomo tylko, że dostęp do nagrywania uzyskała raczej niewielka grupa Windows Insiderów w ramach testów A/B.

Podobnie jak to pokazano na konferencji Surface, w zaktualizowanym Narzędziu Wycinanie (wersję 11.2211.11.0 lub nowsza) na Windows 11 znalazł się nowy przycisk "Nagraj", który rozpoczyna nagrywanie ekranu. Aplikacja pozwala nie tylko nagrywać cały ekran, ale także jego fragment. W tym celu można skorzystać z wbudowanego narzędzia do zaznaczania (takiego jak do tworzenia zrzutów ekranu), aby narysować obszar pulpitu, który chcemy rejestrować. Następnie możemy zacząć nagrywać aktywność na ekranie i zapisać wynik jako plik wideo.

Narzędziu Wycinanie nie jest de facto pierwszym programem Microsoftu dla Windows, który pozwala nagrywać ekran. Umożliwia to jeszcze Xbox Game Bar (Pasek gry). Choć funkcja jest dedykowana graczom, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nagrywać nią dowolne czynności w innych aplikacjach czy nawet na samym pulpicie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia