Minecraft AR wejdzie na telefony. Powtórzy sukces Pokemon Go?

Minecraft AR wejdzie na telefony. Powtórzy sukces Pokemon Go?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/6/2019, 9:26 PM

Liczba odsłon: 3551

Trudno przebić sukces, jaki osiągnął Minecraft, ale faktem jest, że sukces trudno jest utrzymać bez dopływu nowej zawartości i innowacji. Minecraft celuje we wszystkie popularne platformy i urządzenia mobilne nie są tu wyjątkiem. Co jednak z rzeczywistością rozszerzoną, w której swoje pięć minut ugrał swego czasu Pokémon Go? Okazuje się, że to dla twórców gry kolejna docelowa platforma!

Na zakończenie dzisiejszego keynote'u na Microsoft Build wyświetlono wideo, w którym Saxs Persson, dyrektor kreatywny Minecrafta, zostawia swój telefon na ławce na zewnątrz Washington State Convention Center, gdzie właśnie odbywa się Build, po czym podnosi go znajdująca się w pobliżu kobieta, by ujrzeć Minecrafta w AR. Komunikat wydaje się oczywisty - Microsoft i Mojang szykują zupełnie nową odsłonę bijącej rekordy popularności franczyzy.

Wideo traktujemy raczej jako wstępny teaser niż wielką zapowiedź. Tę spodziewamy się zobaczyć dopiero 17 maja. Tak zresztą sugeruje Microsoft w samym klipie i w jego opisie. Wygląda więc na to, że Microsoft nie będzie czekał do czerwcowego E3 i pokaże kolejny tytuł z miesięcznym wyprzedzeniem. Jest ku temu istoty powód - świętowanie 10 urodzin Minecrafta. Na razie nie jest jasne, jaki ten Minecraft AR właściwie będzie, chociaż znając rozmach, z jakim twórcy podchodzą do swojej franczyzy, może on okazać się prawdziwym killerem.

Od czasu szału na Pokémon Go nie pojawiło się zbyt wiele podobnych gier, a potencjał tkwiący w rzeczywistości rozszerzonej wydaje się jak najbardziej obiecujący. Sama gra została pobrana 500 mln razy. Warto jeszcze przypomnieć o romansie Minecrafta z HoloLens. Został on wykorzystany przy prezentacji pierwszej generacji gogli, co wywołało salwę braw i okrzyków, a nawet dziś robi wrażenie. Niestety, było to tylko demo technologiczne (swoją drogą dopracowane dużo lepiej niż dzisiejszy wstępniak na Buildzie) i na razie nic nie wskazuje na to, by był sens przenosić Minecrafta także na HoloLens.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia