Microsoft przywrócił usunięty poradnik, jak przełączyć konto Microsoft na konto lokalne

Microsoft przywrócił usunięty poradnik, jak przełączyć konto Microsoft na konto lokalne

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/8/2024, 12:30 PM

Liczba odsłon: 222

Jak dobrze wiadomo, Microsoft preferuje, aby użytkownicy Windowsa logowali się na konto Microsoft, nie zaś na lokalne konto użytkownika. Tę preferencję gigant forsuje na każdym możliwym kroku, zachęcając do logowania na MSA i utrudniając/zniechęcając do korzystania z konta offline. Jednym z przykładów jest strona pomocy technicznej.

W zeszłym miesiącu Microsoft zaktualizował strony pomocy technicznej, m.in. publikując po cichu artykuły dotyczące Wi-Fi 7, obsługi drukarek i AutoSR. Firma opublikowała też poradnik, jak użytkownicy mogą przełączyć się z konta lokalnego na konto Microsoft na PC z Windows. W artykule znalazła się też rozwijana sekcja o tym, jak to zrobić w drugą stronę (tam oczywiście znajdowała się typowa regułka, dlaczego zdaniem Microsoftu to zły pomysł).

Ważne: Microsoft rekomenduje używanie konta Microsoft, nie konta lokalnego, przy logowaniu do Windows. Używanie konta Microsoft w Windows umożliwia bezproblemową integrację usług Microsoft, zwiększone bezpieczeństwo i synchronizację urządzeń w przeciwieństwie do konta lokalnego – można było przeczytać na stronie.

Wkrótce potem sekcja została usunięta, ale najwyraźniej po otrzymaniu negatywnych reakcji Microsoft zdecydował się ją przywrócić. To kolejny przykład tego, że Microsoft stara się narzucać swoją wizję tego, jak użytkownicy *powinni* korzystać z jego produktów. Zniechęcanie do innych sposobów może przybrać formę dark patterns, utrudniania czy w ogóle usuwania opcji z interfejsu dostępnego dla zwykłego śmiertelnika.

Przywróconą stronę możesz zobaczyć tutaj. Jest dostępna po angielsku, a polska wersja (po zamianie en-us na pl-pl) jest przetłumaczona maszynowo w kiepskim stylu.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-backtracks-and-restores-microsoft-account-to-local-account-switching-guide/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia