Microsoft przedstawia Surface Duo z Androidem. Surface Phone to już nie legenda!

Microsoft przedstawia Surface Duo z Androidem. Surface Phone to już nie legenda!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/2/2019, 6:15 PM

Liczba odsłon: 4059

Dziś zobaczyliśmy już zarówno aktualizacje istniejących linii Surface, jak też i całkiem nowe urządzenie Surface Neo z podwójnym ekranem i systemem Windows 10X. Czegoś tu jednak brakowało, bo przecież Microsoft zarzekał się, że powróci do kategorii mobilnej. Tak więc na sam koniec niczym wisienkę na torcie gigant zostawił dziś jeszcze jedną zapowiedź. Jest nią Microsoft Surface Duo, czyli legendarny Surface Phone!

Surface Duo

Jeśli nazwiemy go telefonem, będziemy mieli rację. Jeśli uznamy go za urządzenie do komunikacji, również nie będziemy w błędzie. Rozkładane w 360 stopniach urządzenie składa się z dwóch 5,6-calowych ekranów, które mogą przybierać wiele różnych form. Co ciekawe, Microsoft współpracował z Google, by dostarczyć na Surface Duo wszystkie aplikacje z Androida i właśnie pod kontrolą tego systemu będzie on działał.

Surface Duo

Ludzie muszą używać telefonów, by być produktywni, ale telefony mają swoje ograniczenia - mówi Panos Panay. Kiedy korzystamy z telefonu, zdarza nam się konieczność kontynuowania pracy na komputerze, a kiedy chcemy przerzucić dane z jednej aplikacji do drugiej, najczęściej musimy się między nimi przełączać. W przypadku Surface Duo możemy po prostu otworzyć dwie aplikacje na osobnych ekranach i dzięki temu działać produktywnie.

Surface Duo z Androidem trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia