Microsoft porzuca rolę obserwatora w zarządzie OpenAI

Microsoft porzuca rolę obserwatora w zarządzie OpenAI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/10/2024, 10:40 AM

Liczba odsłon: 133

Po głośnych perturbacjach w zarządzie OpenAI w listopadzie zeszłego roku Microsoft dostał w nim stanowisko obserwatora bez możliwości głosowania. Dziś gigant z Redmond powiadomił firmę, że rezygnuje z tego stanowiska. Zastępca głównego doradcy prawnego Microsoftu, Keith Dolliver, napisał we wtorek list do zarządu OpenAI, a decyzja o opuszczeniu go wchodzi w życie natychmiast.

Dlaczego właściwie Microsoft rezygnuje z tego stanowiska? Powodów jest kilka:

  • Microsoft zaakceptował rolę obserwatora bez prawa głosowania (non-voting board observer) w momencie, gdy OpenAI było w trakcie odbudowy zarządu.
  • Ta pozycja obserwatora zapewniała wgląd w aktywności zarządu bez naruszania jego niezależności.
  • Przez ostatnich 8 miesięcy Microsoft zaobserwował znaczący postęp w nowo utworzonym zarządzie i ma pewność co do kierunku OpenAI.
  • Microsoft sądzi więc, że jego ograniczona rola jako obserwator nie jest już konieczna.

Mimo tej decyzji OpenAI pozostaje jednym z najbardziej cenionych partnerów Microsoftu. Jesteśmy wdzięczni Microsoftowi za wyrażenie zaufania do Zarządu i kierunku rozwoju firmy i z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej udanej współpracy – skomentował rzecznik OpenAI.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-has-given-up-its-non-voting-observer-seat-on-openais-board/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia