Microsoft obiecał nie podnosić cen Xboksa - w przeciwieństwie do Sony i PS5

Microsoft obiecał nie podnosić cen Xboksa - w przeciwieństwie do Sony i PS5

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/26/2022, 4:54 PM

Liczba odsłon: 1052

Po tym, jak Sony zapowiedział podniesienie ceny PlayStation 5 w kilku regionach poza USA, wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy tak samo postąpi Microsoft ze swoimi konsolami. Jeśli dopiero planujecie zakup Xbox Series X/S, to możecie być spokojni. Gigant z Redmond potwierdził, że nie zamierza iść w ślady Japończyków.

W oficjalnym oświadczeniu dla CNET rzecznik Microsoftu potwierdził, że firma nie planuje podniesienia cen konsol z generacji Xbox Series, wliczając w to Xbox Series X i Xbox Series S:

Naszą sugerowaną ceną detaliczną Xbox Series S pozostaje $299, a Xbox Series X — $499. Dotyczy to również innych rynków i ich obecnych cenników.

Rzecznik dodał jednak regułkę "Nieustannie oceniamy nasz biznes, by oferować naszym fanom świetne opcje gamingowe", co po przełożeniu na język polski może oznaczać tyle, że Microsoft nie wyklucza zmian cennika w przyszłości.

Zapowiedź zmiany ceny PlayStation 5 nadeszła wczoraj. Wskutek tego różnica cen PS5 i XSX wynosi już w niektórych regionach 100 dolarów (ok. 474 zł), co może znacząco wpłynąć na decyzje konsumentów.